کد خبر: 794 A

سردبیر هفته نامه گویه قم در گفت وگو با ایلنا:

اگر چه رسانه های مکتوب قم حرفی برای گفتن ندارند اما رسانه های مجازی این شهر، به دلیل عملکرد خوب و قوی، این مسئله را جبران کرده اند/سرویس قم خبرگزاری ایلنا می تواند یک رسانه قوی در عرصه اطلاع رسانی در این استان باشد.

قم - ایلنا: سردبیر هفته نامه گویه استان قم ضمن تشریح وضعیت رسانه های مکتوب و مجازی فعال در استان قم گفت: اگر چه رسانه های مکتوب قم تقریبا حرفی برای گفتن ندارند اما رسانه های مجازی این شهر، به دلیل عملکرد خوب و قوی خود، این خلاء را پُر کرده اند.

علی نقی شهیدی در گفتگو با خبرنگار ایلنا در قم، در تشریح وضعیت رسانه های مکتوب و مجازی موجود و فعال در استان قم، با بیان این که رسانه های مجازی قم، جور رسانه های مکتوب بی کیفیت این شهر را می کشند، اظهار داشت: رسانه های مکتوب در شهر قم، از نظر محتوا و تیراژ در وضعیت بدی قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته، نشریه 19دی که گستره توزیع آن محدود به استان قم بود، به علت عملکرد نسبتا قوی، خلاء عدم وجود نشریات قوی در شهر قم پُر کرده و به تنهایی کمبود نشریات استانی موجود و فعال در قم را جبران می کرد، اما متأسفانه بعد از آن که این نشریه از گستره توزیع استانی به رتبه گستره توزیع کشوری رسید و در خبرها اعلام شد که روزنامه 19دی کشوری شد، هیچ کدام از نشریات محلی نتوانست جایگزین خوبی برای این نشریه محلی قوی باشند.

این فعال رسانه ای شهر قم، گفت: اگر چه رسانه های مکتوب قم تقریبا حرفی برای گفتن ندارند و از این نظر خلاء محسوسی احساس می شود، اما در عین حال، رسانه های مجازی از جمله سرویس قم برخی از خبرگزاری ها و همچنین برخی سایت های خبری استان قم، به دلیل عملکرد خوب و قوی خود، این خلاء را پُر کرده اند.

وی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر سرویس قم خبرگزاری مهر و سرویس قم خبرگزاری فارس، منابع اصلی رسانه های مکتوب استان قم هستند و بنده امیدوارم سرویس ویژه قم خبرگزاری ایلنا که به تازگی راه اندازی شده، بتواند پا به پای این دو خبرگزاری مذکور، در تولید اخبار استانی در قم نقش داشته و بتواند حرفی برای گفتن داشته باشد که البته تحقق این مهم، توجه هرچه بیشتر صاحب امتیاز و دیگر مسئولان خبرگزاری ایلنا را می طلبد.

آقای شهیدی افزود: خبرگزاری ایلنا اگر بخواهد در سطح استان قم فعالیت مستمر، قوی و مطلوب داشته باشد، نباید تنها به انعکاس اخبار سیاسی صرف پرداخته و از دیگر حوزه های خبری غافل شود، چرا که وضعیت خبری و رسانه ای قم، وضعیت ویژه ای است؛ یعنی به نظر بنده سرویس قم خبرگزاری ایلنا، علاوه بر انعکاس مطالب مختلف سیاسی، باید به انعکاس مطالبی در حوزه های اجتماعی و شهری، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و به ویژه دینی و حوزوی نیز توجه کند.

وی گفت: معتقدم با توجه به عملکرد چند سال گذشته خبرگزاری ایلنا در استان قم که عملکرد مطلوب و مثبتی بوده، می توان انتظار ظهور یک رسانه قوی و مطلوب در عرصه اطلاع رسانی در استان قم را داشت.

پایان پیام

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر