کد خبر: 999 A

دستیار ویژه رییس جمهور مهمان این برنامه خواهد بود/طرح‌های «مهر ماندگار» در مساجد، موسسه‌های فرهنگی، اماكن مقدس و... بررسی می شود/ویژه برنامه مهر ماندگار كاری از گروه خبر و برنامه‌های سیاسی رادیو معارف است.

قم - ایلنا: ویژه برنامه «مهر ماندگار» که از رادیو معارف پخش می شود، به بررسی طرح‌های عمرانی دولت در حوزه فرهنگی و دینی می‌پردازد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قم، احمد عارف خانی مدیر گروه خبر و برنامه‌های سیاسی رادیو معارف در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اجرای برنامه عظیم «مهر ماندگار» توسط دولت در سال 91 برای تكمیل و بهره‌برداری از تمام طرح‌های بزرگ عمرانی، علمی، بهداشتی، صنعتی، فنآوری، كشاورزی و فرهنگی، گفت: ویژه برنامه «مهر ماندگار»، در هفته دولت به این برنامه عظیم دولت در حوزه فرهنگ و دین خواهد پرداخت.

وی با بیان اینكه مهندس رحیم محمودی رییس بخش كنترل طرح‌های مهر ماندگار و دستیار ویژه رییس جمهور مهمان این برنامه خواهد بود؛ گفت: در این برنامه به بررسی چیستی طرح‌های مهر ماندگار و تبیین تفاوت‌های آن با دیگر طرح‌های عمرانی در حوزه دین و فرهنگ در دوره‌های گذشته پرداخته خواهد شد.

مدیر گروه خبر و برنامه‌های سیاسی رادیو معارف افزود: طرح‌های مهر ماندگار در مساجد، حسینیه‌ها و تكایا، موسسه‌های فرهنگی، كتابخانه‌ها، مراكز علمی و پژوهشی، مجتمع‌های فرهنگی و هنر دینی در سراسر كشور، امامزادگان، حرم‌های مطهر و اماكن مقدس بررسی می‌شود.

وی همچنین به محورهای برنامه اشاره كرد و خاطر نشان كرد: در این برنامه به بررسی جایگاه یكسان سازی چهره مساجد كشور در طرح‌های مهر ماندگار، مرمت مساجد و ابنیه تاریخی دینی در این طرح نیز پرداخته خواهد شد.

عارف خانی گفت: در این ویژه برنامه همچنین به تبیین میزان بودجه اختصاص یافته به طرح‌های عمرانی حوزه دین و فرهنگ در طر ح‌های مهر ماندگار، بیان منابع بودجه‌ای و مالی طرح در شروع و تداوم و اتمام طرح‌ در بخش‌های مختلف، بررسی روند قانونی پی‌گیری اجرای طرح‌های مهر ماندگار و پشتوانه‌های اجرایی این طرح و راهكارهای نیمه تمام نماندن آنها، بیان چگونگی تقسیم كار طرح‌های مهر ماندگار در وزارتخانه‌ها و نیز توزیع این طرح در سراسر كشور و استان‌های مختلف ایران پرداخته خواهد شد.

خاطرنشان می شود، ویژه برنامه «مهر ماندگار» كاری از گروه خبر و برنامه‌های سیاسی رادیو معارف، به تهیه كنندگی و سردبیری سید محمد علی حسینیان و اجرای سید محمد مهدی ركنی از 4 تا 8 شهریور 91 ساعت 8:40 صبح تقدیم شنوندگان رادیو معارف خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر