کد خبر: 201597 A

کتاب «کشورهای آسیب پذیر ۲۰۱۳ روند منابع و گرایش‌ها در دنیایی متغیر» با سه محور: چهره متغیر آسیب‌پذیری، روندهای مالی در کشورهای آسیب‌پذیر و چشم‌انداز کشورهای آسیب‌پذیر منتشر شد.

کتاب " کشورهای آسیب پذیر ۲۰۱۳ روند منابع و گرایش ها در دنیایی متغیر " با ترجمه محمدتقی حسینی و محمدجواد بختیاری منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ این کتاب به همت موسسه کار و تامین اجتماعی در ۱۰۰۰ نسخه منتشر شده و شامل ۳ بخش، مقدمه، دیباچه و نتیجه‌گیری است.

" چهره متغیر آسیب پذیری "، " روندهای مالی در کشورهای آسیب پذیر " و " چشم‌انداز کشورهای آسیب‌پذیر " سه بخش این کتاب هستند.

در بخشی از دیباچه این کتاب آمده است: در دهه پس از جنگ سرد درگیری‌های قومی افزایش یافت و به تدریج حمایت بین‌المللی از کشورهایی که این درگیری‌ها را تجربه کردند، بیشتر شد. این بررسی توجه بیشتری به غالب اهداف توسعه هزاره(MDG) و حوادثپس از یازده سپتامبر می‌نماید: کشورهای آسیب‌پذیر و تحت تاثیر این درگیری‌ها مورد توجه بیشتری واقع شدند و به آنها کمک‌های توسعه رسمی بیشتری صورت گرفت.

همچنین در بخشی از پیشگفتار کتاب آمده: از بحران غذا، سوخت و بحران‌های مالی گرفته تا بهار عربی، حوادثدهه اخیر نشان داده که تصمیمات و اقدامات داخلی می‌تواند به سرعت واکنش‌های جهانی را در پی داشته باشد. در این چارچوب، کشورهای آسیب‌پذیر که زمانی نادیده گرفته می‌شدند، اکنون توجه مجامع جهانی را به خود جلب کرده‌اند. کشورهای آسیب پذیر در حالی محل زندگی یک سوم جمعیت فقیر دنیا هستند بیشتر از کشورهای با ثبات در معرض حملات داخلی و خارجی قرار دارند.

بخش پایانی و نتیجه‌گیری کتاب با طرح این سوال که گام بعدی مشارکت‌های بین‌المللی در موقعیت‌های آسیب‌پذیر چیست؟ خاطرنشان شده: علاوه بر تنوع و چنددستگی، کشورهای آسیب‌پذیر موقعیت ویژه‌ای دارا هستند که با مشکلاتی روبه روست و با شرایطی که در کشورهای باثبات یافت می‌شود؛ متفاوت است. این حقیقت که مشارکت بین‌المللی در شرایط آسیب‌پذیر نمی‌تواند همچون یک شغل و حرفه عادی پیش رود، یک امر ملموس است.

کتاب «کشورهای آسیب پذیر 2013 روند منابع و گرایش‌ها در دنیایی متغیر»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر