کد خبر: 212539 A

در خواب دویدن نوشته‌ی مریم حاجیلو، سلحشوران پارله‌آن نوشته‌ی سیدعلی خواسته‌، مگه من چند نفرم؟ نوشته‌ی هادی خورشاهیان و رئال مادرید نوشته‌ی محمد طلوعی عنوان ۴ کتاب تازه منتشر شده در نشر افق هستند.

«در خواب دویدن» اولین رمان نوشته‌ی مریم حاجیلو است که توسط نشر افق منتشر شد. این کتاب ۱۷۴ صفحه دارد و با قیمت ۹۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ داستان کتاب درباره دختری است که سرگذشت عجیب خود در خوابگاه دختران را در سررسیدی بدون نام نوشته است. ناشری هم آن را در محل پیدا کرده و می‌خواهد منتشرش کند تا شاید صاحبش پیدا شود. «در خواب دویدن» روایتی تکان‌دهنده از زندگی دختری بی‌پناه اما مقاوم است.

پشت جلد کتاب می‌خوانیم: «یکهو از راه رسید. کمی ایستاد به تماشا و من بی‌قرار شده بودم. فکر کرد به خاطر این است که سیگار را تو دستم دیده. اما من به خاطر لو رفتن بالکن ناراحت بودم. گفت: تو خرجت را از کجا درمی‌آری؟»

سلحشوران پارله‌آن


«سلحشوران پارله‌آن» ۱۳۱امین رمان نوجوان نشر افق نوشته‌ی سیدعلی خواسته‌، منتشر شد. قیمت این کتاب ۱۶۰۰۰ تومان است و ۴۶۸ صفحه دارد.

مسافران، نامه‌ی نیاکان، سایه‌گیر، نقش بر آب، آذرخش و آتش، کابوس زیر نور ماه، نسناس، نگهبان‌های تاریکی و ترس‌ربا سرفصل‌های این کتاب هستند.

سلحشوران پارله‌آن در سرزمینی شبیه ایران باستان با اهریمنانی به نبرد برمی‌خیزند که در قالب انسان، گاه شعبده‌باز، گاه جادوگر، و بیشتر وقت‌ها مخوف و ترسناکند.

«نگاه سریع دیگری به پشت ‌سرم کردم و وقتی برگشتم، ناگهان بدون هیچ هشدار و نشانه‌ای، درختی در مقابلم به زمین افتاد و از پشتش هیکلی سیاه با قامتی چهار برابر انسان پدیدار شد. موجی از سرمازیر پوستم دوید و سر جایم خشک شدم. نمی‌توانستم آنچه را می‌دیدم، باور کنم. چطور توانسته بود این‌قدر بی‌صدا از من جلو بزند؟»

مگه من چند نفرم؟

«مگه من چند نفرم؟» نوشته‌ی هادی خورشاهیان، ۱۴۲امین رمانی است که برای نوجوانان توسط نشر افق منتشر شده است.

این کتاب ۱۱۴ صفحه دارد و با قیمت ۵۵۰۰ تومان به فروش می‌رود. این هفتمین رمانی است که نویسنده برای نوجوانان می‌نویسد.

در پشت جلد کتاب قسمتی از رمان را می‌خوانیم: «دو ساعت است نشسته‌ام روی نیمکت پارک و به یک جمله فکر می‌کنم. مامان بعدازظهر با یک سینی که دوتا چای و یک کلوچه توش بود وارد اتاقم شد. آمد کنارم، روی تخت نشست. از چشم‌هایش، که گاه زل می‌زدند به من و گاه سرگردان این طرف و آن طرف اتاق را نگاه می‌کردند، معلوم بود می‌خواهد چیزی بگوید.

سکوت کردم و منتظر ماندم حرف بزند. مامان انگار هزار ساعت به گفتن همین یک جمله فکر کرده باشد گفت: حالا تو واقعا با ازدواج من مخالفی؟»

رئال مادرید

«رئال مادرید» نوشته‌ی محمد طلوعی ۱۴۳امین رمان نوجوان نشر افق به بازار کتاب عرضه شد. این کتاب ۱۳۵ صفحه دارد و قیمت آن ۶۵۰۰ تومان است. این اولین رمان نویسنده برای نوجوانان است.

ته لنج ناخدا ناصر، جزیره‌ی سرگردانی، رویای آدم‌های کور، جمشید سیاه و خدا ابو را پا به توپ آفرید از سرفصل‌های این کتاب هستند.

در پشت جلد کتاب نوشته شده‌است: «سودای مسابقه با تیم نوجوانان رئال مادرید، نوجوانان ماجراجوی آبادانی را به امارات و شهر دبی می‌کشاند. در غربت، رویاهای ‌شان تبدیل به کابوس می‌شود، طوری که حتی جایی برای خوابیدن ندارند. ابو، فوتبالیست قدیمی به فریادشان می‌رسد و بچه‌ها به زمین مسابقه می‌رسند، اما…»

نشر افق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر