کد خبر: 222702 A

جواد مجابی در بازدید از غرفه ایلنا:

وزیر ارشاد و معاونانش برای بازتر شدن فضای ‌حاکم بر مقوله‌های فرهنگی کشور به‌ویژه در حوزه‌های کتاب و سینما، حسن‌نیت دارند اما ظاهراً برخی عوامل نامرئی حدود اختیاراتشان را محدود کرده‌اند.

جواد مجابی معتقد است: برخی عوامل نامرئی حدود اختیارات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونانش را محدود کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجابی که روز گذشته(۲۰ آبان) به غرفه خبرگزاری ایلنا در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها آمده بود، درباره وضعیت فعلی ممیزی در وزارت ارشاد گفت: من درباره کتاب‌های خودم می‌توانم بگویم که برخی مجوز گرفته‌‌اند و برخی هم هنوز بلاتکلیفند. امیدوارم محدودیت‌هایی که برای مقامات تصمیم‌گیرنده در این حوزه وجود دارد، کمتر شود.

وی افزود: وزیر ارشاد و معاونانش برای بازتر شدن فضای ‌حاکم بر مقوله‌های فرهنگی کشور به‌ویژه در حوزه‌های کتاب و سینما، حسن‌نیت دارند اما ظاهراً برخی عوامل نامرئی حدود اختیاراتشان را محدود کرده‌اند.

این مترجم و نویسنده با بیان این‌که اهل فرهنگ دشمن نیستند و منتقدان یک دوره‌اند، ادامه داد: اهالی قلم، همه جای دنیا برای رسیدن به وضعیت مطلوب، وضعیت حاکم را نقد می‌کنند و شایسته است با آن‌ها مدارا شود. فرهنگ ایرانی هم برپایه مدارا بنیان شده است.

سراینده «پرواز در مه» با انتقاد از برخورد با برخی اهالی فرهنگ در دولت پیشین، اظهار کرد: سال‌های گذشته تعمدی برای حذف برخی نویسندگان و شاعران از عرصه فرهنگ کشور وجود داشت اما چنین اتفاقی نیفتاد. یکی از آرزوهای من ایجاد اتحادیه‌ای برای اهالی قلم است که دربرگیرنده نویسندگان، روزنامه‌نگاران و همه اهالی قلم و فرهنگ باشد.

نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها جواد مجابی علی جنتی اهل فرهنگ؛ دشمن نیستند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر