کد خبر: 223435 A

ژاله آموزگار، محمدرضا باطنی، هوشنگ رهنما، کورش صفوی، پیروز سیار و علی‌اصغر محمدخانی درباره‌ی خدمات علمی هرمز میلانیان سخنرانی می‌کنند.

مقام علمی هرمز میلانیان(زبان‌شناس و مترجم آثار مارتینه)؛ روز سه‌شنبه(۲۷ آبان؛ ساعت ۱۴ تا ۱۶) برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا؛ در این مراسم؛ ژاله آموزگار، محمدرضا باطنی، هوشنگ رهنما، کورش صفوی، پیروز سیار و علی‌اصغر محمدخانی درباره‌ی خدمات علمی دکتر میلانیان سخن می‌گویند.

هرمز میلانیان، زبان‌شناس و مترجم آثار مارتینه، چهارشنبه ۲۱ آبان در پاریس درگذشت. دقت و وسواس علمی میلانیان زبانزد بود و دانش وسیعی که در حوزه‌ی زبان‌ و زبان‌شناسی داشت. میلانیان از پیشکسوتان گروه زبان‌شناسی دانشگاه تهران بود و شاگردان بسیاری تربیت کرد.

این مراسم به همت مرکز فرهنگی شهرکتاب و همکاری انتشارات هرمس و انتشارات فرهنگ معاصر برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای حضور در این مجلس علمی می‌توانند به مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر(بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم مراجعه کنند.

درباره‌ی نقد

نقد و بررسی کتاب «درباره‌ی نقد» نوشته‌ی نوئل کارول با ترجمه‌ی صالح طباطبایی که توسط نشر نی منتشر شده؛ نیز در شهرکتاب برگزار می‌شود.

این کتاب؛ گذری بر فلسفه‌ی نقد دارد و نوئل کارول که استاد برجسته‌ی فلسفه‌ی تحلیلی است در این کتاب بر آن است که با مرور دوباره‌ی فلسفه‌ی نقد یا فرانقد ارزیابی را به جایگاه پیشینش در نقد بازگرداند. کتاب با بیانی روشن و با استناد به مثال‌های فراوانی از ادبیات و هنر این هدف را پی می‌‌گیرد.

این نشست؛ روز سه‌شنبه(۲۷ آبان ساعت ۱۶:۳۰) با سخنرانی مریم حسینی، امیرعلی‌ نجومیان و صالح طباطبایی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

شهرکتاب میزبان بزرگداشتی برای دکتر هرمز میلانیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر