کد خبر: 229591 A

سومین همایش ملی ادبیات و نظریه ادبی با تاکید بر شاهنامه فردوسی، دوم اسفندماه امسال برگزار و مقالات برتر در کتابی منتشر می‌شوند.

معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با همکاری بنیاد فردوسی، سومین همایش ملی ادبیات و نظریه ادبی را با تاکید بر شاهنامه فردوسی، دوم اسفندماه امسال برگزار می­‌کند.

به گزارش ایلنا؛ پژوهشگران، دانشجویان و استادان دانشگاهی می­‌توانند برای داوری آثار تا تاریخ ۱۸ بهمن­ ماه امسال مقاله‌های خود را که مطابق محورهای تعیین شده همایش است به دبیرخانه همایش یاد شده به نشانی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان، دانشکده علوم انسانی، سایت امام خمینی بفرستند و برای آگاهی بیشتر به پایگاه مجازی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان WWW. iauz. ac. ir مراجعه کنند.

محورهای تعیین شده همایش ملی ادبیات و نظریه ادبی با تاکید بر شاهنامه، سرفصل­‌های زیر است:
«شاهنامه و انواع ادبی؛ نظریه‌­های ادبیات داستانی و شاهنامه؛ شاهنامه و نظریه­‌های سبک­‌شناسی؛ نقد جمال­‌شناختی شاهنامه؛ شاهنامه و نظریه­‌های زبان­‌شناسی؛ اسطوره و نمادپردازی در شاهنامه؛ ساختارگرایی، واسازی، بینامتنیت و شاهنامه؛ نطریه­‌های معنی­‌شناسی و شاهنامه؛ رویکردهای روان­شناختی و روان­کاوانه به شاهنامه؛ شاهنامه، نظریه­‌های جامعه­‌شناسی و جامعه­‌شناسی ادبیات؛ سیاست و شاهنامه؛ بررسی مسایل حقوقی و اقتصادی در شاهنامه؛ باورهای دینی، اخلاقی و فرهنگی در شاهنامه؛ شاهنامه و حس میهن­‌دوستی؛ انسان و هویت انسانی در شاهنامه؛ شاهنامه و تاریخ؛ تحلیل شاهنامه با نظریه­‌های دیگر»

مقاله­‌های ارسالی باید دارای شرایط زیر باشد: «مقاله­‌ها با محورها و عنوان همایش سازگار باشد؛ دارای چکیده، کلیدواژه، متن، بحثو نتیجه­‌گیری باشد؛ به صورت ویراستاری شده و تایپ شده­ روی کاغذ A۴ و با برنامه Word با قلم Mitra و اندازه قلم ۱۲ برای چکیده و کلیدواژه و اندازه ۱۴ برای متن همراه با CD به دبیرخانه همایش فرستاده شود.»

مقاله­‌های مورد تایید شورای داوران سومین همایش ملی ادبیات و نظریه ادبی با تاکید بر شاهنامه فردوسی در کتابی با همین نام پس از برگزاری همایش ازسوی نشر دانشگاه آزاد اسلامی چاپ می‌شود.

همایش ملی ادبیات و نظریه ادبی با تاکید بر شاهنامه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر