کد خبر: 229894 A

کتاب «سفر به جزیره سوخته»، یادداشت‌های هدایت‌الله بهبودی از سفر به هیروشیما، به بازار کتاب عرضه شد.

هدایت الله بهبودی چندی پیش به همراه گروهی از نویسندگان جنگ تحمیلی و هنرمندان کشورمان برای بازدید از موزه صلح هیروشیما به کشور ژاپن سفر کرد و پس از بازگشت از این سفر، خاطرات خود را در قالب یادداشت‌هایی مکتوب کرده و توسط انتشارات ایران فرهنگ به چاپ رساند.

به گزارش ایلنا؛ در بخش یادداشت نویسنده این کتاب آمده است: «سفرنامه‌های چاپ شده از من، پیش از این «سفر به قبله»، «سفر به حلبچه» و «سفر به روسیه ۹۲» بودند که تفاوت این چهارمی با سه دیگری در نشر تصاویر رنگی و نسبتاً فراوان و قطع کتاب است. این سه ویژگی، غیر از خرجی که روی دست ناشر گذاشته، به جذابیت ظاهری کتاب افزوده است. شما می‌توانید آن را در کمتر از یک ساعت بخوانید و همراه من در این سفر ده روزه به هیروشیما باشید؛ سفری بسیار ارزان. مطالب این کتاب، بار نخست در پایگاه تاریخ شفاهی ایران و فضای مجازی منتشر شد و اینک در جهان طبیعی کاغذ.»

کتاب «سفر به جزیره سوخته» سفر ده روزه هدایت الله بهبودی، مرتضی سرهنگی، پرویز پرستویی، حبیب احمدزاده و جمعی دیگر از نویسندگان جنگ است که از موزه صلح هیروشیما بازدید کردند. موزه‌ای که حاوی عکس قربانیان و وسایل و بقایای بمباران شیمیایی آن کشور در سال ۱۹۴۵ است.

در ابتدای این سفرنامه همچنین یادداشت‌هایی کوتاه از علی دهباشی سردبیر نشریه بخارا و حبیب احمدزاده نویسنده دفاع مقدس و مستندساز منتشر شده است.

هفته‌نامه مجازی تاریخ شفاهی ایران چهارمین سفرنامه هدایت الله بهبودی را برای نخستین بار به صورت هفتگی در فضای مجازی منتشر کرد و مخاطبان این هفته‌نامه، این سفرنامه را از شماره ۱۳۲، شهریور ۱۳۹۲ تا شماره ۱۴۶، بهمن ۱۳۹۲ در ۱۵ قسمت وبه دو زبان فارسی و انگلیسی دنبال کردند.

کتاب «سفر به جزیره سوخته» یادداشت‌های سفر به هیروشیما در ۶۴ صفحه و قیمت ۵هزار تومان منتشر شده است.

خاطرات سفر هدایت‌الله بهبودی به جزیره سوخته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر