کد خبر: 234893 A

مجموعه داستان " قرمز جدی " با قلم دنیا مقدم راد، از سوی نشر چشمه منتشر شد.

جلسه نقد و بررسی کتاب، روز جمعه تاریخ پنجم دی ماه، ساعت چهار و نیم، در شهر کتاب ابن سینا واقع در شهرک غرب، روبروی بیمارستان بهمن برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا؛ علی رغم اینکه این اثر یک اثر ادبی محسوب می شود و قاعدتا باید در حوزه ادبیات داستانی به نقد آن نشست؛ به انتخاب نویسنده و به دلیل فضای تئاتری و سینمایی جاری در قصه ها، منتقدین جلسه محمد رحمانیان و امیر پوریا و سینا دادخواه خواهند بود که درباره درام تئاتری و یا سینمایی جاری در بطن داستان ها و قوت و ضعف روایت ها صحبت خواهند کرد.

دنیا مقدم راد، هنرآموخته ی هنرستان آزادگان، فارغ التحصیل رشته کارگردانی تئاتر، بیشترین زمان زندگی خود را روی صحنه تئاتر به ایفای نقش پرداخته و در سال های اخیر، نگارش فیلمنامه سینمایی و داستان و نمایشنامه و همچنین ترجمه ی سی عنوان کتاب کودک از زبان المانی را به کارنامه کاری خود افزوده است.

به گفته مقدم‌ راد عنوان مجموعه؛ برآمده از ذائقه ی بصری نویسنده است که حاصل سپری شدن دوره ی کودکی و نوجوانی او در حوزه ی تصویر و رنگ و طرح است. واژه ی اول عنوان مجموعه، وام دار هنرهای تجسمیست و واژه ی دوم آن تا حد زیادی به هنرهای دراماتیک وابسته است.

مجموعه داستان " قرمز جدی " با قلم دنیا مقدم راد، از سوی نشر چشمه منتشر شد. این کتاب حاصل کنار هم قرار دادن ۱۳ داستان کوتاه است، داستان‌هایی که به گفته نویسنده حاصل ۲ سال کار مداوم بوده‌اند.

قرمز جدی دنیا مقدم راد شهر کتاب ابن‌سینا جلسه نقد و برسی مجموعه داستان "قرمز جدی" برگزار می‌شود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر