کد خبر: 243435 A

مراسم رونمایی رمان «آیا با فقر هم می‌توان پاریس را دوست داشت» چهارشنبه ۸ بهمن‌ماه در کتابفروشی چتر واقع در خیابان انقلاب روبروی دانشگاه برگزار می‌شود.

«به خاطر غنای این اندوه دستان ما را بگیر» جدیدترین مجموعه شعر احمدرضا احمدی است که به تازگی توسط نشر مشکی منتشر و همراه عکس‌هایی از لیلا اخوان و مهرداد نجم‌آبادی و دست‌خط شاعر به دست مخاطب رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، این نویسنده و شاعر که مجموعه شعر «خواب و خواب و خواب، خوابی نیست» را هم تا اسفندماه روانه‌ی بازار کتاب می‌کند، درباره‌ی علل بی‌توجهی مردم به شعر و شعرخوانی گفت: این مسئله فقط مختص به ایران نیست. حتی در فرانسه که مهدشعر بوده؛ ناشران دیگر خیلی تمایلی به چاپ شعر از خود نشان نمی‌دهند و کتاب‌های شعر را عموما در تیراژهای ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰تایی دیجیتال منتشر می‌کنند.

او در ادامه افزود: اینکه می‌گویند شعر کم‌کم جای خود را به داستان می‌دهد؛ خیلی هم نادرست و استباه نیست. در طی این سال‌هایی که در حوزه‌ی ادبیات فعالیت می‌کردم؛ به تجربه دیدم که اقبال عمومی به داستان‌ها و رمان‌هایی که نوشته‌ام بیشتر از مجموعه‌های شعر بوده است. به عنوان مثال رمان «آپارتمان، دریا» حتی به چاپ چهارم رسید و «مسافرخانه، بندر، بارانداز» هم نوبت چاپ دوم را تجربه کرد.

احمدی سپس به کارهای جدیدش در حوزه‌ی داستان و رمان اشاره کرد و گفت: داستان «آیا با فقر هم می‌توان پاریس را دوست داشت» هم همین ماه توسط نشر نیکا منتشر شد و رمانی به نام «مهمان» هم زیرچاپ است که نشر چشمه آن را روانه‌ی بازار خواهد کرد. پاریسی که در «آیا با فقر هم می‌توان پاریس را دوست داشت» به تصویر کشیده می‌شود؛ یک مقدارش براساس تخیل است، البته بسیاری از اسامی میدان‌ها و خیابان‌ها را از خانمی که در آن جا سال‌ها زندگی کرده، پرسیدم که یک وقت غلط نباشد. حالا اگر غلط هم می‌شد مهم نبود، چون محور و اصل داستان براساس تخیل است.

خالق رمان «مسافرخانه، بندر، بارانداز» همچنین دو مجموعه شعر «روبان قرمز» و «زنی درکنار ویترین‌ها» را در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به دست علاقه‌مندان می‌رساند. این دو مجموعه شعر نیر توسط نشر چشمه منتشر خواهند شد.
مراسم رونمایی رمان «آیا با فقر هم می‌توان پاریس را دوست داشت» چهارشنبه ۸ بهمن‌ماه در کتابفروشی چتر واقع در خیابان انقلاب روبروی دانشگاه برگزار می‌شود.

احمدرضا احمدی آیا با فقر هم می‌توان پاریس را دوست داشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر