کد خبر: 246316 A

رویکرد مسابقات تغییر کرده و در دوره جدید نگاه جدی به مسایل علمی و پژوهشی شده است.

وبسایت رسمی چهاردهمین جشنواره مسابقات علمی و آثار چاپی چهاردهمین جشنواره صنعت چاپ از داوران داوطلب برای بررسی آثار چاپی ثبت نام به عمل می‌آورد.

به گزارش ایلنا، علاقه‌مندان برای ارزیابی و داوری آثار این دوره از جشنواره صنعت چاپ می‌توانند به آدرس اینترنتی printawards. ir مراجعه کنند و با کلیک برروی بخش پرونده نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

همچنین مطابق آیین نامه دبیرخانه جشنواره صنعت چاپ، متقاضیان محترم داوری آثار نمی‌بایست خود به صورت حقیقی یا حقوقی نسبت به ارسال اثر برای شرکت در مسابقه اقدام نمایند.

محمد بیطرفان، رییس انجمن علمی فناوری چاپ ایران گفت: خوشبختانه رویکرد مسابقات تغییر کرده و در دوره جدید نگاه جدی به مسایل علمی و پژوهشی شده است.

رییس انجمن علمی فناوری چاپ ایران با اشاره به تغییرات صورت گرفته در مسابقات آثار چاپی اظهار کرد: مسابقات آثار چاپی چندین سال است که در حال برگزاری است اما توجه بیش از حد به اثر و در نظر نگرفتن سایر مولفه‌ها، نقطه ضعفی بود که در دوره‌های گذشته شاهد آن بودیم.

او ادامه داد: در دوره‌های گذشته اساتید، دانشجویان و پروژه‌های علمی چندان مورد توجه قرار نمی‌گرفتند اما خوشبختانه امسال سیاست‌ها کمی تغییر کرده و توجه به حوزه علم و پژوهش یکی از محورهای اصلی مسابقات است.

بیطرفان با اشاره به فواید برگزاری مسابقات آثار چاپی گفت: بدون شک یکی از اهداف اصلی مسابقات ایجاد یک فضای رقابتی میان واحدهای چاپی در سراسر کشور است که اگر این امر به خوبی مدیریت شود، تاثیر فراوانی در رشد و توسعه خانواده صنعت چاپ خواهد گذاشت. اگر نگاهی به آثار سال‌های اخیر مسابقات بکنیم متوجه خواهیم شد که سطح مسابقات هر ساله در حال پیشرفت است و این یعنی صنعت چاپ ما در مسیر درستی قرار گرفته است.

او افزود: نظر من این است که نه تنها مسابقات بلکه جشنواره نیز می‌تواند جامعیت بیشتری پیدا کند و هر بخش را گروهی در دست بگیرد تا سنگینی امور از کیفیت جشنواره نکاهد.

رییس انجمن علمی فناوری چاپ ایران معتقد است که مسابقات به داوران جوان نیاز دارد و در این رابطه گفت: در بحثداوری هم می‌توانیم تغییراتی را ایجاد کنیم و شاهد حضور داوران جوانی باشیم که هر کدام در رشته خود صاحب نظر هستند زیرا اگر این اتفاق رخ دهد می‌توانیم شاهد تغییرات مثبتی در مسابقات هستیم. ترکیب تفکرات داوران جوان و داوران باتجربه می‌تواند به تصمیم‌گیری بهتر کمک کند.

بیطرفان در بخش پایانی صحبت‌هایش بیان کرد: اگر توجه ویژه‌ای به صحبت‌های مسئولان این دوره از مسابقات داشته باشیم متوجه خواهیم شد که رویکردها تغییر کرده زیرا در این دوره به جنبه‌های علمی توجه زیادی شده است؛ حوزه ای که در آن خلاء های زیادی احساس می شود.

توجه مسابقات آثار چاپی به جنبه‌های علمی اثر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر