کد خبر: 246345 A

آثار راه یافته به مرحله دوم داوری کتاب سال در گروه‌های کلام، عرفان و اخلاق از سوی دبیرخانه سی‌ودومین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی اعلام شد.

آثار راه یافته به مرحله دوم داوری کتاب سال در گروه‌های کلام، عرفان و اخلاق از سوی دبیرخانه سی‌ودومین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی اعلام شد.

به گزارش ایلنا، در گروه کلام دو عنوان کتاب «ولایت و امامت: پژوهشی از منظر قرآن کریم» اثر محمد اسعدی از پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و «دین و علم» نوشته ایان باربور با ترجمه پیروز فطورچی از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به مرحله دوم داوری کتاب سال رسیده‌اند.

در گروه عرفان نیز ۴ اثر با عنوان‌های «مولانا و معنای زندگی» و «مولانا و مدرسه عشق»، نوشته مهدی کمپانی زارع از نشر نگاه معاصر، «صوفیان و بوداییان» نوشته محمدرضا عدلی از نشر هرمس و «مشرق در دو افق» اثر ابوالفضل محمودی از دانشگاه ادیان و مذاهب انتخاب شده‌اند.

در گروه اخلاق نیز پنج اثر به مرحله دوم رسیده اند که شامل «دین و اخلاق» اثر جواد دانش، «درآمدی بر سبک بندگی» نوشته کاظم دلیری و «عناصر فلسفه اخلاق» اثر جیمز ریچلز، ترجمه محمود فتحعلی و علیرضا آل بویه از پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، «دانشنامه فلسفه اخلاق» نوشته گروه مؤلفان، ترجمه انشاءالله رحمتی از نشر سوفیا و «کاوش در مبانی اخلاق» اثر دیوید هیوم، ترجمه مرتضی مردیها به مرحله دوم داوری سی‌ودومین دوره جایزه کتاب سال راه یافتند.

سی‌ودومین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی بهمن ماه امسال به همت موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود.

سی‌ودومین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی گروه‌های کلام، عرفان و اخلاق نامزدهای خود را در جایزه‌ی کتاب سال شناخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر