کد خبر: 253196 A

اختتامیه شانزدهمین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس با حضور ریئس جمهور روز یکشنبه در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود.

شانزدهمین اختتامیه جایزه کتاب سال دفاع مقدس، روز یکشنبه سوم اسفند ماه با حضور رییس‌جمهور در تالار خلیج فارس؛ باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، در این مراسم از ۱۵ برگزیده و ۶۰ شایسته تقدیر، تجلیل خواهد شد، تقدیر از فعالان حوزه دفاع مقدس علاوه بر حوزه اصلی در بخش جانبی نیز انجام می‌شود، ‌ در این بخش از ۴ فعال حوزه نشر، ‌ فعال حوزه اطلاع‌رسانی و فعال طراح جلد کتاب‌های دفاع مقدس و فعال حوزه ترجمه کتاب‌های دفاع مقدس تجلیل خواهد شد.

بنابر اعلام دبیر علمی این جایزه‌، مجموع کتاب‌ها ۲ هزار و ۵۶۳ عنوان بوده است که از این میان ۲۲۳ عنوان به مرحله نهایی راه یافته‌اند، همچنین ۴۵ داور در ۴۰ جلسه داوری از اواسط مردادماه تاکنون آثار را ارزیابی کرده‌اند. ۹۵۱ جلد کتاب دفاع مقدس در سال ۹۰،۸۳۶ جلد کتاب دفاع مقدس در سال ۹۱ و ۷۷۶جلد کتاب دفاع مقدس در سال ۹۲ منتشر شده‌اند. همچنین در این دوره حدود ۷۵۰ ناشر با ما مشارکت داشتند که مشارکت قابل توجه بوده است، آثار در دو بخش اصلی و جنبی مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند، بخش اصلی خود شامل پنج زیرمجموعه و ۱۵ گروه اصلی و دو گروه وابسته است.

وزارت ارشاد و حوزه هنری از حامیان برگزای جایزه کتاب سال دفاع مقدس به شمار می‌روند، ‌ این جایزه توسط سازمان هنری و ادبی دفاع مقدس پس از سه سال تأخیر برگزار و آثاری که در سال‌های ۹۰،۹۱ و ۹۲ منتشر شده‌اند‌، را بررسی کرده است. این کتاب‌ها از طریق کتابخانه تخصصی جنگ حوزه هنری در اختیار جایزه قرار گرفته است.

اختتامیه جایزه کتاب سال دفاع مقدس با حضور ریئس جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر