کد خبر: 253234 A

کتاب مبانی دینی اقتصاد مقاومتی به قلم آیت‌الله نعیم آبادی؛ دوشنبه(۴ اسفند) در فرهنگسرای شفق رونمایی می‌شود.

مراسم رونمایی کتاب مبانی دینی اقتصاد مقاومتی با حضور آیت‌الله نعیم‌آبادی(نویسنده کتاب) و مصطفی پورمحمدی(وزیر دادگستری)، محمدرضا باهنر(نایب رییس مجلس شورای اسلامی) و حسن سبحانی(استاد دانشگاه)، دوشنبه ۴ اسفند ساعت ۱۵در فرهنگسرای شفق برگزار می‎شود.

به گزارش ایلنا؛ " مبانی دینی اقتصاد مقاومتی " تازه‌ترین اثر غلامعلی نعیم‌آبادی(نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس) است که مبانی دینی در اقتصاد مقاومتی را تشریح و بررسی می‌کند.

نویسنده در این کتاب در چهار فصل به بررسی و کنکاش شکر به‌عنوان شناخت سرمایه‌ها و بهره‌وری اولین گام در اقتصاد مقاومتی، احسان به‌عنوان کلید مقاوم‌سازی اقتصاد و قناعت برای زندگی گوارا و همچنین آسیب شناسی اقتصاد مقاومتی پرداخته است.

این کتاب که در بررسی اقتصاد مقاومتی از منظر مباحثمطروحه در نوع خود قابل توجه است، در نتیجه‌گیری تاکید دارد، استفاده صحیح از نعمت‌ها، هنر بزرگ مومنان است که هم از نعمت‌ها استفاده می‌کنند و مدیون آن نعمت‌ها قرار نمی‌گیرند و هم رضایت خداوند را با آن به دست می‌آورند.

نعیم‌آبادی تاکنون ۳۵ کتاب و پژوهش در حوزه مفاهیم اجتماعی دین اسلام منتشر ساخته که بازخوانی تعالیم تربیتی اسلام و بررسی آنها برای مطابقت با شرایط روز جامعه از ویژگی‌های آثار اوست.

علاقه‌مندان جهت شرکت در این برنامه می‌توانند به فرهنگسرای شفق واقع در خیابان سیدجمال الدین اسدآبادی، خیابان ۲۱، بوستان شفق مراجعه یا با شماره ۸۸۵۵۴۰۱۶ تماس یا به درگاه اینترنتی shafagh. farhangsara. ir مراجعه نمایند.

کتاب مبانی دینی اقتصاد مقاومتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر