کد خبر: 333175 A

ایلنا: واعظی صبح امروز در بازدید از پنجره واحد تجاری فرامرزی گمرک جمهوری اسلامی ایران ضمن اشاره به تلاشهای خوب صورت گرفته در خصوص این پنجره واحد گفت: راه اندازی پنجره واحد گمرک بخشی از سیاست دسترسی آزاد به اطلاعات است که زیرساخت های آن توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تامین شده است و می تواند الگویی برای تحقق دولت الکترونیک باشد.

به گزارش ایلنا از وزارت ارتباطات، محمود واعظی-وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- بیان داشت: در این سیستم در هر لحظه و ساعت ورود و خروج کالا به گمرک و ارزش ریالی آن قابل رصد کردن است و کاری که قبلاً طی 26 روز انجام می شده بواسطه این سیستم به یک و یا حداکثر دو روز تقلیل یافته است.

 واعظی در ادامه با تاکید بر لزوم همکاری همه دستگاههای اجرایی برای تحقق دولت الکترونیک گفت: همین پنجره واحد که به نظر کاربران ممکن است خیلی ساده باشد با اتصال آنلاین به 25 دستگاه اجرایی دیگر راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: یکی از دلایل اینکه تحقق دولت الکترونیک کند پیش می رود این است که متاسفانه در بدنه برخی دستگاه های اجرایی برای الکترونیکی شدن امور مقاومت وجود دارد و بنده به همه کارکنان دستگاه های اجرایی اعلام می کنم که الکترونیکی شدن امور و تحقق دولت الکترونیک مخاطره ای برای شغل کارکنان نیست بلکه سرعت و دقت عملکرد آنها را افزایش می دهد.

 واعظی در ادامه با اشاره به مزیت های پنجره واحد گمرک تاکید کرد: اطلاعات شفافی که این سیستم بصورت آنلاین ارایه می دهد از هرگونه جعل، تقلب یا قاچاق کالا ممانعت خواهد کرد و این امر کمک بسیار بزرگی به رشد اقتصادی در کشور می نماید.

جمهوری اسلامی ایران دولت الکترونیک گمرک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر