کد خبر: 336677 A

مدیرعامل شرکت پست خبر داد:

ایلنا: مدیرعامل شرکت پست با بیان اینکه پست در کنار دولت، تلاش برای کاهش تصدی گری می کند، گفت: در جهت ایجاد اشتغال و توسعه کسب و کار با بخش خصوصی مشارکت گسترده ای ایجاد کردیم.

به گزارش ایلنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ حسین مهری مدیرعامل شرکت پست با اشاره به اهمیت پیوند فناوری اطلاعات و پست اظهار کرد: شرکت پست می تواند در هوشمندسازی، ساده سازی و بخش کاهش هزینه ها نقش اساسی داشته باشد و این موضوع نیز یکی از اصلی ترین اهداف دولت فعلی است.

مهری با بیان خدمات مختلف پستی و گسترش روزافزون آن ها خاطرنشان کرد: شرکت پست در بخش الکترونیک فعالیت های متعددی داشته است که استفاده از این خدمات توسط افراد جامعه می تواند موجب کاهش ترددها، کاهش هزینه ها و از همه مهمتر کاهش آلودگی ها در یک شهر شود.

وی همچنین افزود: پست در زیرساخت دولت الکترونیک و تجارت الکترونیک نقش مهمی ایفا می کند که این موضوع به دلیل وجود شبکه گسترده پست در سراسر کشور است، این مسئله موجب تسریع در تشکیل دولت الکترونیک نیز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت پست در ارتباط با نقش این بخش در حوزه ایجاد اشتغال در کشور گفت: در دولت فعلی تاکید مقامات بر این است که کار تصدی گری از بین برود و دولت ایجاد اشتغال کند که شرکت پست نیز همواره در این راه در کنار دولت گام برداشته است.

وی افزود: سرویس های جدیدی که در پست راه اندازی شد با مشارکت بخش خصوصی به سرانجام رسید که این موجب اشتغال های زیادی در جامعه شد، از جمله این اقدامات را می توان خدمات ویژه شهروندی را نام برد که یک اقدام منحصر به فرد در بین فعالیت های شرکت پست بود.

مهری همچنین بیان کرد: در بخش خوش (خدمات ویژه شهروندی) تاکنون با چهل هزار پیک موتوری و صنف آن ها از طرف بخش خصوصی مذاکره و توافق انجام شد و همچنین در کنار آن با بیست هزار وانت بار از طرف اتحادیه مربوطه مذاکره و توافق انجام نیز صورت گرفت تا پست علاوه بر استفاده از ظرفیت های موجود در حمل و نقل شهرها برای خدمات رسانی، فراهم آور اشتغال در کشور باشد.

وی در پایان متذکر شد: فعالیت های پست در بخش اشتغال زایی به این زمان و مکان ها ختم نمی شود بلکه در نمونه فعالیت های دیگر شرکت پست سعی کردیم تا با واگذاری دفاتر خدمات روستایی بتوانیم در جهت اهداف دولت بارسنگینی را از دوش دولت با ورود بخش خصوصی برداریم.

ایجاد اشتغال بخش خصوصی تجارت الکترونیک دولت کسب و کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر