کد خبر: 435306 A

ایلنا: رگولاتور ارتباطی گفت: بعد از اجرایی شدن برجام، توان تکنولوژی کشور نباید در قبال ارتباط با کشورهای خارجی ضعیف شود و در گفت‌وگو با نمایندگان همه کشورها اعلام کرده‌ایم که حضور بخش خصوصی کشورمان اولویت نخست است.

به گزارش ایلنا، علی اصغر عمیدیان در چهارمین مراسم هم‌اندیشی توسعه بخش ICT  کشور با اشاره به حذف مجوزها از حدود فناوری گفت: همین حذف مجوزها باعث جهشی در توسعه پهنای باند شد و زمانیکه این کار را شروع کردیم اپراتور سوم ارتباطی 360 هزار کاربر با دسترسی به اینترنت پرسرعت داشت اما امروز 28 میلیون نفر به باند پهن دسترسی دارند.

وی افزود: در بخش باندپهن ثابت نیز از پنج میلیون کاربر اکنون به نزدیک 7 تا 8 میلیون مشترک رسیدیم.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه آمار نشان می‌دهد که این اکوسیستم خوب کار می‌کند، افزود: در حوزه پست مدرن شاهد دو اپراتور خواهیم بود که سرمایه‌گذاری کلانی را می‌طلبد. ضمن اینکه در بخش شبکه‌های اجتماعی نیز فضای سرمایه‌گذاری هزار میلیاردی وجود دارد.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باور نسبت به حضور پرقدرت بخش خصوصی وجود دارد، تصریح کرد: بعد از اجرایی شدن برجام، توان تکنولوژی کشور نباید در قبال ارتباط با کشورهای خارجی ضعیف شود و در گفت‌وگو با نمایندگان همه کشورها اعلام کرده‌ایم که حضور بخش خصوصی کشورمان اولویت نخست است.

او تصریح کرد: 90 درصد تجهیزات مورد استفاده را از داخلی‌ها تهیه کرده‌ایم و نمونه‌ای نداریم که در کشور تولید و مورد تایید قرار گرفته باشد و آن تجهیزات را از خارج وارد کرده باشیم

 

اینترنت بخش خصوصی سرمایه معاون وزیر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر