کد خبر: 131400 A

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس خبر داد:

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی گفت: سد دیکداش در منطقه مغان برای تأمین آب شرب روستاهای پارس آباد، گرمی و بیله سوار احداثمی‌شود.

ایلنا: نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی گفت: سد دیکداش در منطقه مغان برای تأمین آب شرب روستاهای پارس آباد، گرمی و بیله سوار احداثمی‌شود.
به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام حبیب برومند گفت: مطالعات اولیه این سد با هزینه ۴۵۰ میلیون تومان به اتمام رسیده، اما چون دولت پروژه جدیدی را شروع نمی‌کند ابن پروژه هنوز عملیاتی نشده است. البته رایزنی‌های لازم با وزارت نیرو انجام شده و در بودجه سال آینده ردیف اعتباری برای احداثاین سد که تأمین کننده آب بیش از ۳۵۰ روستا خواهد بود عملیاتی و اجرایی شود.
وی از راه اندازی منطقه آزاد تجاری خبر داد و گفت: انشاالله پارس آباد مغان به منطقه آزاد تجاری تبدیل می‌شود. بنده با رایزینی‌های که چه در دولت گذشته و چه فعلی داشتم قرار شد منطقه آزاد ارس به مغان امتداد پیدا کند. البته زمین آن در حوالی اولتان پیش‌بینی شده است که با تبدیل این منطقه به منطقه آزاد تجاری شاهد اشتغال‌زایی بیشتر در منطقه مغان خواهیم بود.
برومند افزود: با تبدیل پارس آباد به منطقه آزاد تجاری یک مغان دیگر در این منطقه ایجاد می‌شود و علاوه بر اینکه بیکاری در این منطقه از بین می‌رود بلکه شاهد انفجار اقتصادی در این منطقه خواهیم بود.

وی با اشاره به روند پروژه راه آهن اردبیل –میانه گفت: هرچند با دعوت یک سرمایه گذار هندی قرار بر این بود که راه آهن اردبیل، پارس آباد و اتصال به جمهوری آذربایجان اجرایی و عملیاتی شود اما حمایت و پشتیبانی از این سرمایه گذار انجام نشده و بنده بعید می‌دانم که راه آهن اردبیل - میانه و اتصال آن به مغان و حوزه قفقاز انجام شود و این پروژه به یک سرانجام واقعی برسد.
برومند چهار خطه کردن محور پارس آباد - اردبیل اجرایی شدن ۵۶ کیلومتر از این محور را با آسفالت انجام شده تأکید کرد وگفت: وزیر سابق راه و شهرسازی که ۱۱ میلیارد تومان مبلغ برای توسعه راه‌های روستایی وعده داده بود ریالی از آن تحقق نیافت و همچنان راه‌های روستایی شمال استان از وضعیت نامناسب رنج می‌برد.
نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس با انتقاد از عملکرد علی نیکزاد در دوران تصدی وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: با وجود اینکه نیکزاد اهل استان اردبیل بود اما برای این استان هیچ حرکت سودمند و مفید تحول آفرین انجام نداد و در دوران او حتی برخی از پروژه‌ها به جای پیشرفت، عقب گرد داشتند.

بودجه دولت راه آهن راه و شهرسازی سرمایه علی نیکزاد مجلس شورای اسلامی نماینده مردم وزارت راه و شهرسازی روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر