کد خبر: 164168 A

استاندار اردبیل:

حتی قراردادهای یک ساله تامین کننده اهداف بهره‌وری و امنیت روانی کارگران برای ارائه کیفیت مطلوب نیست، چه رسد به قراردادهای شش یا یک ماهه که فاجعه‌ای برای کار و کارگر است.

استاندار اردبیل در دیدار اعضای هیئت اجرایی خانه کارگر استان اردبیل گفت: خانه کارگر یک تشکل کارگری قانونی است که ما حتما از آن حمایت می‌کنیم.
به گزارش خبرنگار ایلنا از اردبیل در دیدار هیئت اجرایی و جمعی از هیئت مدیره‌های کانون‌های صنفی کارگران و بازنشستگان استان مجید خدابخش با تاکید بر جایگاه قانونی خانه کارگر گفت: از خانه کارگر حمایت می‌کنیم. ضمن اینکه همه تشکل‌های صنفی، سیاسی که مجوز فعالیت دارند و در چهارچوب قانون فعالیت می‌کنند برای ما محترم‌اند.
استاندار اردبیل تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در استان اولویت اول کاری ماست و بنده شخصا مسایل و اقدامات مربوط به این مهم را پیگیری و دنبال می‌کنم.

وی افزود: حتی اگر مخالف سرسخت دولت آقای روحانی و یا بنده از هر جریان سیاسی بیاید و قصد سرمایه گذاری و راه اندازی صنعت و کسب و کار در استان را داشته باشد، بنده به جد حمایت می‌کنم.
خدابخش با انتقاد از قراردادهای موقت کار گفت: حتی قراردادهای یک ساله تامین کننده اهداف بهره وری و امنیت روانی کارگران برای ارائه کیفیت مطلوب نیست، چه رسد به قراردادهای شش یا یک ماهه که فاجعه‌ای برای کار و کارگر است.
استاندار اردبیل یکی از مسایل کارگری استان را نبود صنایع مادر در اردبیل است که موجب محروم ماندن فضای فرهنگی رابطه کارگر و کارفرما از نگاه کلان به رابطه کارگری است.
در پایان استاندار اردبیل قول مساعد برای رسیدگی به مسائل فی مابین تشکلهای کارگری و ادارات و دستگاه‌های درگیر در این زمینه را داد و خواهان پیگیری مطالبات کارگری استان شد.

هفته کارگر 93 استان‌ها استاندار اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر