کد خبر: 214388 A

استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل گفت: ‌ استان اردبیل برای جذب سرمایه‌گذاری‌های کلان اقتصادی آماده است به طوری که در بخش معدن برای سرمایه‌گذاری ورود پیدا کرده‌ایم و در حال حاضر ۲۸ پروژه بزرگ در این زمینه در حال بررسی است.

استاندار اردبیل گفت: ‌ استان اردبیل برای جذب سرمایه‌گذاری‌های کلان اقتصادی آماده است به طوری که در بخش معدن برای سرمایه‌گذاری ورود پیدا کرده‌ایم و در حال حاضر ۲۸ پروژه بزرگ در این زمینه در حال بررسی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اردبیل، مجید خدابخش در جلسه شورای اداری استان اردبیل که با حضور وزیر کشور در مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: ‌ استان اردبیل با دو شاخص شناخته می‌شود که مهاجر‌فرستی و پایین بودن متوسط سطح در‌آمد این دو شاخص را شامل می‌شود که مهاجر‌فرستی نیز ناشی از پایین بودن سطح درآمد مردم استان اردبیل است و این موضوع موجب شده است که متوسط نرخ زاد و ولد در استان اردبیل ۰.۴ درصد باشد.

وی افزود: ‌ استان اردبیل از سرمایه‌گذاری‌های کلان اقتصادی که در کشور صورت می‌گیرد بی‌بهره بوده است که بعد از انقلاب و در زمان دولت‌های قبل سرمایه‌گذاری بزرگ اقتصادی را در این استان شاهد نبودیم.

رئیس شورای اداری استان گفت: از حدود ۱۱ ماه گذشته که بنده به عنوان استاندار اردبیل انتخاب شده‌ام اعتدال را سرلوحه اصلی کارهای خود قرار داده‌‌ام و در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی و ایجاد وحدت در استان به طور مستمر تلاش کرده‌ام و هدف اصلی این بوده است که کمبودهای سرمایه‌گذاری‌های کلان اقتصادی را جبران کنم.

خدابخش تصریح کرد: ‌ زیربنای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای پیشرفت استان باید مهیا شود که خوشبختانه در حوزه کار‌آفرینی و سرمایه‌گذاری‌ کارهای خوبی صورت گرفته و اقدام سرمایه‌گذاران برای دریافت مجوز در یک روز عملی می‌شود.

این مسوول ادامه داد: تلاش ما بر این است که مشکلات پیش‌روی سرمایه‌گذاران برطرف شود که در حوزه سخت‌افزاری نیاز داریم که زیر‌ساخت‌های فیزیکی از قبیل راه، راه‌آهن و فرودگاه تجهیز شوند که در آماده‌سازی این معیارها فعالیت‌های خوبی در استان صورت گرفته و در فرودگاه اردبیل نیز سامانه هواشناسی خودکار برای جلوگیری از لغو پروازها نصب شده است.

استاندار اردبیل گفت: یک سرمایه‌گذاری ۱۵۰۰ میلیارد تومانی در حوزه برق برای استان در راه است و در حوزه آب کشاورزی نیز با تخصیص یافتن اعتبارات که در سفر ریاست جمهوری به اردبیل به این بخش لحاظ شد سرمایه‌گذاری‌های خوبی انجام می‌شود.

خدابخش بیان کرد: در سفر رئیس جمهور به اردبیل ۳ هزار میلیارد تومان برای کشت آبی ۸۳ هزار هکتار از اراضی منطقه تخصیص یافته است که یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان آن در بخش آب منطقه‌ای و یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در حوزه جهاد کشاورزی هزینه می‌شود.

وی افزود: ‌ امیدواریم در تدوین برنامه ششم توسعه نگاه عدالت محورانه به استان اردبیل برای جبران بخشی از عدم سرمایه‌گذاری‌ها در این استان صورت بگیرد که هم اکنون زیر‌ساخت‌های استان اردبیل آماده است.

رییس شورای برنامه‌ریزی استان در پایان سخنان خود بیان کرد: استان اردبیل برای جذب سرمایه‌گذاری‌های کلان اقتصادی آماده است به طوری که در بخش معدن برای سرمایه‌گذاری ورود پیدا کرده‌ایم و در حال حاضر ۲۸ پروژه بزرگ در این زمینه در حال بررسی است.

استان اردبیل برق جهاد کشاورزی درآمد راه آهن سرمایه گذاری سیاسی و اجتماعی شاخص مشکلات معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر