کد خبر: 222467 A

رئیس اتاق مشترک ایران و آذربایجان:

رئیس اتاق مشترک ایران و آذربایجان، از فعالیت تمام وقت گمرک بیله سوار همزمان با سفر رییس جمهوری به باکو خبر داد.

رئیس اتاق مشترک ایران و آذربایجان، از فعالیت تمام وقت گمرک بیله سوار همزمان با سفر رییس جمهوری به باکو خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از باکو، حسین پیرموذن رئیس اتاق مشترک ایران و آذربایجان، با اشاره به حضور تیم‌های تخصصی و اقتصادی با محوریت ۴استان اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و گیلان از همراهی گروه‌های تخصصی متشکل از مدیران و فعالان تاثیرگذار اقتصادی اتاق ایران و تیم‌هایی از سایر استان‌ها خبر داد.

وی افزود: این سفربی شک نقطه عطفی در روابط اقتصادی وتجاری دو کشور بخصوص در مراودات مرزی دوکشور از طریق گمرکات زمینی بین دو کشور خواهد بود.

پیرموذن از ازسرگیری فعالیت ۲۴ساعته گمرک بیله سوار همزمان با سفر ریاست جمهوری و امضای تفاهم با همتای آذری خبر داد و گفت: یکی از نتایج و دست آوردهای مهم این سفر احیای گمرک مرز زمینی بیله سوار و شروع دوباره فعالیت و ترانزیت ۲۴ساعته این مرز می‌باشد که این موفقیت بی‌شک سر منشا تحول و رونق اقتصادی و موجبات حل مشکلات عدیده‌ای از بازرگانان دو کشور علی الخصوص بازرگانان استانهای شمالغرب کشور خواهد بود.

پیرموذن اظهار امیدواری کرد: در این سفر با امضای پروتکل‌های همکاری مابین دو کشور دوست و همسایه زمینه‌های همکاری بیشتر و رفع برخی مشکلات موجود بر سر راه فعالین اقتصادی، سرمایه گذاران و تجار دو کشور فراهم آید.

رئیس اتاق مشترک ایران و آذربایجان تصریح کرد: تسهیل و حل مشکل روادید برای تجار وبازرگانان ایرانی، تامین و تضمین پوشش بیمه‌ای مناسب و برقراری امکان مراودات بانکی از خواسته‌های تجار ایرانی است.

وی اظهار امیدواری کرد که با تعامل دوطرف گام‌های عملی در رفع موانع همکاری دو کشور حاصل آید.

آذربایجان شرقی آذربایجان غربی ایران پوشش ریاست جمهوری رییس جمهوری سرمایه گذاران گمرک مشکلات سفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر