کد خبر: 319603 A

ایلنا: همزمان با یادواره شهدای عملیات والفجر ۴ که در آن ۱۴۰ تن از هم استانی‌های اردبیلی به شهادت رسیدند، مراسم چهلمین روز درگذشت جان باختگان حادثه منا در حسینیه ثارالله اردبیل برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به حادثه تاسف بار منا، اظهار کرد: این حادثه را بسیار مهم و ناراحت کننده می‌دانم و از خداوند متعال خواستارم تا هر چه زود‌تر خاندان آل سعود را محو و نابود و آن سرزمین الهی را از حضور این نسل خونخواه تطهیر کند.

آیت الله سید حسن عاملی تصریح کرد: حاجیان ایرانی امسال جان خود را تقدیم ساحت مقدس ربوبی کردند، انشااله که در علو درجات قرار گیرند.

امام جمعه اردبیل گفت: آل سعود هیچگاه جرأت چنان حرکت جنایتکارانه‌ای را نداشتند، بلکه حمایت‌های کشورهای غربی باعث ایجاد این حادثه خونین شد و باید به هوش بود که آمریکا هر کجا قدم بگذارد با خود جنایت و خونریزی همراه خواهد داشت.

وی افزود: بزرگ‌ترین اصلاح در جامعه کنونی و عصر حاضر انقلاب اسلامی بود که در مقابله با اهریمن جهانی آمریکا، توانست حکومت اسلامی را بر افراشته و نور الهی را در جامعه‌ای که سیاهی ان را پوشانده بود، بگستراند.

خاطر نشان کرد: خون شهدا در دوران انقلاب و پس از انقلاب که عراق علیه کشور حمله ور شده بود، باعث پایداری امنیت و ثبات در کشور شد.

همچنین سردار جلیل بابازاده در این مراسم گفت: برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا جمع شده‌ایم و تا اخرین نفس این مراسمات را ادامه خواهیم داد.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) با اشاره به جمله‌ای از سردارشهید شاپور بزرگر «درمیدان‌های جنگ خون ندهیم، در آینده با ذلت جان خواهیم»، تصریح کرد: شهدا نور چشم خانواده‌های خود بودند که با ایثار و فداکاری از جان خود گذشتند و حال این سرمایه‌های جاودان نظام اسلامی باید الگویی برای نسل حاضر باشند.

وی با بیان اینکه حادثه منا، یک حادثه ناجوانمردانه بود و حاجیان با ‌‌نهایت تاسف زنده به گور شدند، گفت: مگر می‌شود این رخداد را از یاد برد، باید با گردهمایی‌ها و حضور در چنین مراسماتی نشان دهیم که در روزهای سخت نیز کنار هم هستیم.

حادثه منا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر