کد خبر: 327224 A

در حاشیه حضور هنرمند معلول آذربایجان شرقی در اردبیل

ایلنا: مسوول آموزش و پژوهش حوزه هنری اردبیل، از حضور رحیم عظیمی هنرمند معلول آذربایجان شرقی در کلاس آموزش نگارگری، تذهیب و تشعیر حوزه هنری استان اردبیل خبر داد.

مسوول آموزش و پژوهش حوزه هنری اردبیل، از حضور رحیم عظیمی هنرمند معلول آذربایجان شرقی در کلاس آموزش نگارگری، تذهیب و تشعیر حوزه هنری استان اردبیل خبر داد و گفت: نخستین بار در بیست و یکمین جشنواره هنرهای تجسمی بود که جوانی به نام رحیم عظیمی از استان آذربایجان شرقی که به صورت مادرزادی از داشتن دو دست محروم است خودی نشان داد.

قاسم مزین افزود: این هنرمند معلول در هنر ظریف نگارگری با دیگر جوانان به رقابت پرداخته و با پا نگارگری کرد به گونه‌ای که اثبات کرد گاهی مواقع هنر هم در برابر معلولیت مغلوب می‌شود.

مسوول آموزش و پژوهش حوزه هنری استان اردبیل خاطرنشان کرد:  بسیاری از ما وقتی با افرادی که با وجود محدودیت‌های فراوان در اوج امید زندگی می‌کنند و اطرافیان را نیز به سمت امیدواری سوق می‌دهند، روبرو می‌شویم از خود خجالت می‌کشیم که با وجود سلامت کامل، از همه توان خود برای رسیدن به قله‌های موفقیت استفاده نمی‌کنیم و ناشکری لق لقه زبانمان شده است.

این مسوول اضافه کرد: معلولیت، قصه پر غصه‌ای‌است که تنها کسانی با آن آشنایی دارند که خود یا عضوی از خانواده آنها معلول باشد، اما در این میان جمعی از معلولان هستند که با این مشکلات کنار آمده و افرادی درس آموز برای دیگران شده‌اند.

مزین اظهارکرد: برای همه انسان‌ها تقریبا زندگی کردن با دو دست امکان پذیر است و شاید تصور اینکه لحظه‌ای دست‌های خود را نداشته باشیم، بسیار سخت باشد؛ وقتی معلولیت جسمانی مانعی سر راه موفقیت‌ها قرار دهد، مسیر موفقیت دشوار و رسیدن به هدف غیرممکن می‌کند، اما رحیم عظیمی که در کودکی دو دست خود را از دست داده و با پاهایش نقاشی و نگارگری می‌کند و آثاری می‌آفریند که دستها از خلقشان عاجزند، اراده را در هنرهایش معنا کرده و با تکیه بر پاهایش آثار هنری زیبا خلق می‌کند.

مسوول آموزش و پژوهش حوزه هنری استان اردبیل گفت: آثار هنری رحیم عظیمی در نخستین جلسه آموزش نگارگری، تذهیب و تشعیر ترم پاییز مرکز آموزش حوزه هنری استان اردبیل از طرف هنرجویان و میر مهدی سیدی مورد بررسی قرار گرفته و تحسین همگان را برانگیخت.

مزین گفت: این هنرمند تاکنون موفق به دریافت چندین رتبه برتر کشوری و بین المللی از جمله؛ برگزیده ویژه نگارگری بیست و یکمین جشنواره هنرهای تجسمی کشور، تقدیر ویژه نهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران و تجلیل در دومین جشنواره خلاقیت و نوآوری در هنر اسلامی و صنایع دستی ارسیکای تبریز شده است.

مسوول آموزش و پزوهش حوزه هنری استان اردبیل اظهارکرد: رحیم عظیمی نگارگری را در محضر اساتیدی چون رضا مهدوی، میرمهدی سیدی، غلامرضا فردوسی و مجید ارفعی آموزش دیده است.

خلاقیت نقاشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر