کد خبر: 327226 A

مسئول هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل

ایلنا: مسئول هنرهای تجسمی حوزه هنری اردبیل گفت: آموزش عملیاتی هنر در این استان به دلیل ضعف ایده‌پردازی و خلاقیت هنرجویان با مشکل مواجه است.

به گزارش ایلنا، رحمان مجرد در پاسخ به این دغدغه که چرا کارگاه‌های هنری به آموزش‌های تئوری بسنده کرده‌اند، تصریح کرد: هدف اصلی کارگاه‌های هنری، شناسایی استعدادهای هنری است تا در ادامه برای پرورش و تربیت آنها برنامه‌ریزی شود و هنرجو بتواند پس از چند سال، اثری را خلق کند که معنا و محتوای آن اثر قابل اعتنا و با ارزش باشد.

وی با بیان اینکه در حوزه هنری استان؛ الفبا و قواعد درک هنرهای تجسمی، تاریخ هنر، فلسفه و... تدریس می‌شود، افزود: استعدادهای برتر هنری؛ شناسایی‌، جذب و سپس پرورش داده می‌شوند و این در حالی است که حوزه هنری استان به دنبال افرادی باسواد و پشتوانه علمی است، چرا که در هنر جدید، هنرمند باید بتواند با تسلط بر فرم و محتوا، پیام خود را به مخاطب انتقال دهد.

مسئول هنرهای تجسمی حوزه هنری استان معتقد است: در وضعیت فعلی که نسلی از هنرمندان در حال شناسایی هستند ناگزیر، کارگاه‌ها به‌صورت تئوری برگزار می‌شود که البته می‌توان در آینده شاهد برگزاری به شکل عملیاتی شد.

به گفته مجرد در حال حاضر تولیدات هنری به سمت انتقال پیام با بهره‌گیری از خلاقیت و تکنیک متمایل شده است و اگر در این خصوص موفق عمل نکنیم کارگاه‌های عملی، خروجی مطلوبی نخواهند داشت.

خلاقیت هنرهای تجسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر