کد خبر: 332397 A

در دیدار مدیرکل بهزیستی و رئیس جهاددانشگاهی اردبیل عنوان شد:

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: جهاد دانشگاهی توانمندی‌های بسیاری در زمینه‌های علمی، آموزشی و درمانی دارد که استفاده از این توانمندی‌ها می‌تواند کمک شایانی به بهزیستی برای رسیدن به اهدافش باشد.

به گزارش ایلنا، دکتر « بهزاد ستاری » افزود: یکی از برنامه ‌های بهزیستی ایجاد فرصت شغلی برای جامعه هدف خود با بررسی بازار فروش خدمات است که انتظار داریم جهاددانشگاهی در این زمینه و ارائه آموزش‌های لازم برای کارآفرینی این اداره کل را یاری کند.

وی با اشاره به اینکه در مسائل اجتماعی، بهزیستی بستر و زیرساخت برای رفع و پیشگیری از آن‌هاست خاطرنشان کرد: متاسفانه در حال حاضر بهره‌مندی از وجود مشاور در حل مشکلات موجود در جامعه حلقه مفقوده است در حالی که استفاده از نظرات و پیشنهادات علمی و مثبت می تواند در کاهش مسائل و اثرات منفی آن نقش مهمی ایفا نماید.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل تصریح کرد: جامعه ما در مهارت‌های همسرگزینی مشکل دارد و در اکثر مواقع ازدواج‌ها تحت هیجان انجام می گیرد و بعد از مدتی به پشیمانی و جدایی می‌انجامد. بخشی از  این مشکلات به عدم وجود مهارت حل مشکل در زوجین و بخشی به عدم کمک گرفتن از مشاور برمی گردد.

ستاری پنهان ماندن ویژگی‌های شخصیتی زوجین را از مهم ترین دلایل بروز مشکلات در زندگی زناشویی اعلام کرد و یادآور شد: در مرحله اول آشنایی برای ازدواج، باید شخصیت افراد با انجام مشاوره‌های لازم شناسایی و اخلاق و خصوصیات طرفین برای آن‌ها تشریح گردد تا آن‌ها بر اساس شناخت از هم برای تشکیل یک زندگی مشترک تصمیم بگیرند.

وی در پایان خواستار همکاری جهاددانشگاهی با بهزیستی استان برای کاهش مسائل اجتماعی مرتبط با خانواده بویژه طلاق و اعتیاد شد.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل نیز در این دیدار بالارفتن میزان طلاق در جامعه را یک خطر جدی دانست و گفت: بحث طلاق در کشور بویژه در استان اردبیل جدی است و باید تک تک افراد جامعه برای رفع آن چاره‌اندیشی کنند.

دکتر « رامز نصیری صالح » رابطه طلاق با اعتیاد را خاطرنشان شد و افزود: این دو معضل رابطه تنگاتنگی باهم دارند و تنها نمی‌توان گفت که اعتیاد سبب طلاق می شود گاهی ممکن است مشکلات زناشویی به اعتیاد بیانجامد و اعتیاد راه طلاق را صاف و موجب فروپاشی خانواده ها از هم شود.

وی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) وابسته به جهاددانشگاهی اضافه کرد: برای یافتن راهکارهای عملی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی این مرکز آمادگی دارد با تجزیه و تحلیل موثق وضعیت موجود آسیب‌ها در جامعه، به رفع این مشکلات کمک نماید.

نصیری صالح از آمادگی جهاددانشگاهی برای بررسی بروز مسائل اجتماعی و برگزاری کارگاه و سمینار علمی و کاربردی و دوره آموزشی پیشگیری از این مسائل و برگزاری دوره آموزش کارآفرینی برای جامعه هدف اداره کل بهزیستی استان اردبیل خبر داد.

خبرنگار: مهدی مرادی

ازدواج بهزیستی جامعه دانشجویان ایران اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر