کد خبر: 138872 A

پس از حضور در پلیس امنیت مبارکه:

چکیده: ۶ کارگر پلی اکریل اصفهان که توسط پلیس امنیت شهرستان مبارکه احضار شده بودند، پس از مراجعه به این نهاد نظارتی به دادستانی منتقل شده و قرار است امشب را در کلانتری ۱۱ مبارکه سپری کنند.

۶ کارگر پلی اکریل اصفهان که توسط پلیس امنیت شهرستان مبارکه احضار شده بودند، بعد از ظهر امروز پس از مراجعه به این نهاد نظارتی به دادستانی منتقل شده و قرار است امشب را در کلانتری ۱۱ مبارکه سپری کنند.

یکی از نمایندگان کارگران با اعلام این خبر به ایلنا گفت: آقایان «صفایی»، «مسعود فتاحی»، «سیروس پیام منی»، «احمد صابری»، «عباس حقیقی» و «جواد لطفی» که روز گذشته از سوی پلیس امنیت شهرستان مبارکه احضار شده بودند، امروز(چهارشنبه ۲ بهمن ماه) به این نهاد نظارتی مراجعه کرده و از آنجا به دادستانی منتقل شدند.

وی ادامه داد: بعد از رسیدگی به پرونده این افراد در دادستانی، آقای «باغستانی» دادستان شهرستان مبارکه به آن‌ها گفته است که امشب را در کلانتری ۱۱ مبارکه و «تحت نظر» سپری خواهند کرد تا رسیدگی قانونی به پرونده‌شان از فردا آغاز شود.

از علت بازداشت این افراد هنوز اطلاعی در دست نیست اما گمان می‌رود بازداشت آن‌ها باتحصن کارگران پلی اکریل اصفهان در اعتراض به تعطیلی «اکریلیک ۲»در تاریخ ۳۰ دی ماه مرتبط باشد.

گفتنی است آقایان لطفی، حقیقی و صابری پیش تر در تاریخ ۳۰ آبان ماه بازداشت شده بودند که پس از گذشت یک هفته آزاد شدند. بازداشت آنها با شروع دور دوم اعتراضات کارگران پلی اکریل اصفهان همزمان شده بود.

آقای لطفی، یکی از بازداشت‌شدگان امروز درنامه ایخطاب به حسن روحانی رئیس جمهور از وی خواسته است تا صدای اعتراض کارگران پلی اکریل را بشنود و تاکید کرده که کارگران پس از گذشت حدود سه ماه از اعتراضات صنفی و خود جوش، هنور تهدید می‌شوند.

اصفهان حسن روحانی دی ماه رئیس جمهور بازداشت پلیس امنیت دادستان مبارکه اکریل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر