کد خبر: 211704 A

رئیس دانشگاه لرستان:

رئیس دانشگاه لرستان از دانشگاه به عنوان محلی برای تقویت وحدت و همبستگی یاد کرد و گفت: سوءظن و تقابل درشان فضای دانشگاهی نیست.

رئیس دانشگاه لرستان از دانشگاه به عنوان محلی برای تقویت وحدت و همبستگی یاد کرد و گفت: سوءظن و تقابل درشان فضای دانشگاهی نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، خسرو عزیزی در مراسم بزرگداشت رسول معصومی عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان اظهار کرد: در دانشگاه مسائل علمی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی باید به طور متوازن مورد توجه قرار گیرند. چرا که در فضای صرف سیاسی دانشگاه از حرکت پرشتاب علمی بازمی ماند و از انجام تکالیف ملی و شرعی خود غافل می‌شود.

وی دانشگاه را منبع گفت‌و‌گو، مباحثه و قانون مداری دانست وافزود: باید دانشگاه را متناسب با اندیشه ناب اسلامی بسازیم تا بر مبنای این فرهنگ دانشگاهی زنده، آزاد و مسئول داشته باشیم.

رئیس دانشگاه لرستان از دانشگاه به عنوان محلی برای تقویت وحدت و همبستگی یاد کرد و گفت: سوءظن و تقابل درشان فضای دانشگاهی نیست.

عزیزی تشکل‌های دانشجویی را به نقش آفرینی در راستای تقویت همدلی، برادری و محبت در فضای دانشگاه و جامعه دعوت و بیان کرد: در یک محیط علمی مانند دانشگاه باید بنیاد روابط اجتماعی بر اساس بینش توحیدی باشد تا وحدت و همبستگی ایجاد شود و به جامعه تسری یابد.

وی به تشریح ویژگی‌های یک دانشجوی مومن و متعهد پرداخت و عنوان کرد: یک دانشجوی مومن و متعهد دانشجویی است که مسئولیت پذیر است. چرا که در قبال انجام مسئولیت احساس تکلیف شرعی، دینی و اخلاقی می‌کند.

رئیس دانشگاه لرستان دانش افزایی را شرط مسئولیت پذیری دانست و افزود: یک دانشجوی مومن و متعهد باید انتخاب خود را بر اساس علم، بصیرت و آگاهی انجام دهد تا هنگام تحولات گوناگون چه در سطح دانشگاه و چه در سطح جامعه بهت زده و سرگردان نشود.

عزیزی با بیان اینکه یک دانشجوی مومن و متعهد برای اینکه بتواند از نظام دفاع کند باید آگاهی و بصیرت داشته باشد افزود: تزکیه و تعالی معنوی و علمی دانشجو تزکیه و تعال معنوی و علمی جامعه را به همراه دارد.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رسول معصومی عضو شورای مرکزی تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه لرستان گفت: با توجه به صفاتی که از مرحوم معصومی شنیده‌ام بدون اغراق او نمونه‌ای از یک انسان مومن، متعهد و پرتلاش بوده است.

علی پهلوان دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور نیز در این مراسم گفت: ایستادن در مقابل تهاجمات و دفاع فرهنگی از اسلام به منزله جهاد است و این جهادی است که جهادی که از جهاد نظامی و فیزیکی سنگین‌تر است و خط مقدم آن نیز در دانشگاه است.

وی با بیان اینکه کسانی که در حال جهاد از دنیا می‌روند در مقام شهید قرار دارند افزود: امروز حجم تهاجمات دشمن اعم از تهاجمات علمی، فرهنگی و اقتصادی بسیار سنگین شده و متاسفانه این تهاجمات نیز دین و ایمان جوانان ما را نشانه گرفته‌اند.

دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان از راه امام حسین(ع) به عنوان راه ایستادگی و مقاومت در برابر جبهه ظلم، شرک، دنیاپرستی، شهوت رانی و همچنین راه تحقق خداپرستی واقعی، عدالت و آزادی یاد کرد و گفت: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) با عبور از این مسیر به بار نشسته است و امروز رسالتی که بر دوش ماست این است که پرچم انقلاب را به دست امام زمان(عج) بسپاریم.

امام حسین امام خمینی امام زمان انقلاب انقلاب اسلامی جامعه جامعه اسلامی دانشجو دین فرهنگی و اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر