کد خبر: 256958 A

طی آیین ویژه‌ای با حضور سیستانی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اصفهان، شیشه فروش مدیر کل مدیریت بحران استانداری، سجاد فرماندار شهرستان لنجان، سعد محمدی مدیرعامل ذوب آهن و تنی چند از دیگر مسئولین استان، پروژه جداسازی آب از سرباره کوره بلند در ذوب آهن اصفهان افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی ذوب آهن، سیستانی هنگام افتتاح این پروژه طی سخنانی از همه مسئولین و تلاشگران ذوب آهن اصفهان که اقدامات مهم و خدمات ارزنده‌ای برای بهسازی و نوسازی این مجتمع عظیم صنعتی انجام داده‌اند قدردانی کرد و گفت: در این شرکت با استفاده از تکنولوژی‌های نوین و امکانات جدید و همچنین با بهره گیری از توان متخصصان داخلی، پروژه‌های مهمی با موفقیت انجام شده که هم ارزش اقتصادی دارد و به رشد تولید کمک می‌کند و هم در راستای حفظ محیط زیست و مسئولیت اجتماعی سازمان می‌باشد.

وی افزود: ذوب آهن اصفهان با برخورداری نزدیک به نیم قرن قدمت و تجربه و با اقدامات بهسازی ونوسازی و بهره گیری از تکنولوژی‌های نوین، هم اکنون از وضعیت مطلوب و قابل قبولی برخوردار است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اصفهان تصریح کرد: هر چند انتظارات و مطالبات سازمان‌های مربوطه از جمله سازمان حفاظت محیط زیست از صنایع صحیح می‌باشد، اما باید به این صنایع مهم همانند ذوب آهن فرصت داد چرا که پیشرفت آن‌ها تاثیر مستقیم بر مسائل مهمی چون اشتغال، تولید ملی و اقتصاد کشور دارد.

سیستانی یاد آور شد: ذوب آهن اصفهان در حال حاضر از هیات مدیره و مدیرعاملی کارآمد و با تجربه بهره‌مند است. لذا در این شریاط با حمایت‌های استاندار اصفهان و فرماندار لنجان و سایر مسئولین مربوطه فرصت بسیار خوبی برای این صنعت مهم کشور فراهم شده تا در دولت تدبیر و امید مسیر شکوفایی را باسرعت طی نماید.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اصفهان تولید ریل در ذوب آهن اصفهان را با توجه به نیاز مبرم کشور به این محصول، یک اقدام مهم در راستای شکوفایی این مجتمع عظیم صنعتی دانست و گفت: تولید ریل نه تنها برای ذوب‌آهن بلکه برای کل جامعه آثار وبرکات بسیاری دارد و در کنار آن صنایع جانبی و اشتغال را نیز به همراه دارد.

وی افزود: کشور در آینده نزدیک در حوضه حمل و نقل ریلی، ‌حمل و نقل شهری و مترو نیاز بسیاری به ریل دارد و تامین این نیاز در داخل کشور در توسعه اقتصادی ما بسیار موثر خواهد بود لذا تولید ریل در ذوب آهن یک اقدام مهم در راستای توسعه تولید ملی است.

شایان ذکر است پروژه جداسازی آب از سرباره کوره بلند با هدف صرفه جویی در مصرف آب و بازیافت سرباره کوره بلند شماره ۳ و همچنین افزایش طول عمر و کاهش هزینه‌های سرویس و نگهداری برجهای خنک کننده در ۲ بخش طراحی، تهیه و اجرا شد.

اصفهان تولید ملی جامعه ذوب آهن رشد فرماندار فرماندار شهرستان محیط زیست مدیریت بحران معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر