کد خبر: 256971 A

فرمانده سپاه فجر استان فارس خبر داد:

فرمانده سپاه فجر استان فارس با بیان اینکه یادواره شهدای سادات، پنجشنبه این هفته و تحت عنوان یادواره نسل کوثر در شیراز برگزار خواهد شد، گفت:این یادواره، یادآورمظلومیت حضرت زهرا(س) است.

به گزارش خبرنگارایلنا ازشیراز، سردارسرتیپ غلامحسین غیب‌پرورکه امروز  دوشنبه 11 اردیبهشت در یک کنفرانس خبری سخن می گفت به همزمانی این یادواره با سالروز شهادت حضرت زهرا(س)، اشاره کرد و افزود: با برگزاری این یادواره، یادواره شهدای استان فارس نیز برگزار خواهد شد.

وی تعداد شهدای سادات استان فارس را  838 شهید عنوان کرد و ادامه داد: جوان‌ترین شهید سید دختری 12 ساله و مسن‌ترین شهید سید فارس مردی 68 ساله بوده است.

غیب پرور از تلاش برای حضور سادات در امر برگزاری این یادواره خبر داد و گفت: سخنران این مراسم آیت‌الله حسینی‌بوشهری مدیر جامعه مدرسین مدارس حوزه علمیه قم خواهد بود.

وی همچنین گفت: 540 نفر از این شهدا از 17 تا 25 سال سن دارند، که 65 درصد شهدا را شامل می‌شود، البته میانگین سنی شهدای استان فارس 22 سال و بیشترین فراوانی هم مربوط به شهدای 20 ساله است.

سردار غیب پرور  این آمارها را حاوی پیام های خاص دانست و تصریح کرد: ترکیب این شهدا به‌گونه‌ای است که از همه اقشار هستند،‌ بیشترین فراوانی مربوط به شهدای بسیجی است، این یعنی دفاع مقدس، کاملا مردمی بوده است.

فرمانده سپاه فجر فارس دربخش دیگری از صحبت هایش به پراکندگی سازمانی شهدای سادات فارس پرداخت و در این زمینه گفت: از این 838 قریب به 400 نفر شهدای سید بسیجی هستند، در رتبه دوم شهدای سپاه 210 نفر، در رتبه سوم ارتش 164 کادر و سرباز، 21 نفر سادات روحانی، 9 نفر از جهادسازندگی، 38 نفر متفرقه هستند، احتمالا شهدای اول جنگ هستند که در سازمان خاصی نبوده‌اند.

وی با اشاره به تقدیم  143 شهید زن توسط استان فارس به اسلام  گفت: از برگزاری برنامه‌های یادواره‌های شهدا به‌دنبال مجلس یکی دو ساعته نیستیم، به‌دنبال کارهای ماندگار هستیم. به همین دلیل کتابی تهیه شده تحت عنوان نسل کوثر، در واقع شرح زندگی و وصیت‌نامه شهدای سادات است.

غیب‌پرور از انتشار تمبر یادبود شهدا با عنوان نسل کوثر و توزیع 10 هزار بسته غذا بین نیازمندان در اطراف شهرستان شیراز به‌عنوان اقدامات ماندگار این یادواره یاد کرد.

 

استان فارس جامعه جنگ حضرت زهرا حوزه علمیه قم دفاع مقدس شهادت حضرت زهرا جوان اسلام یادواره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر