کد خبر: 257050 A

دبیرکل انجمن دوستداران محیط زیست:

دبیرکل انجمن دوستداران محیط زیست گفت: از بی‌تدبیری است که محیط زیست را محیط ایست بدانیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، محمدرضا گل‌همیشه‌بهار که ظهر امروز دوشنبه در یک کنفرانس خبری سخن می‌گفت با اشاره به روی کار آمدن دولت تدبیر و امید افزود: متاسفانه در یک دوره زمانی به جای توجه به خرد جمعی در بخش محیط زیست تصمیم‌ها در اتاق‌های در بسته اتخاذ می‌شد و اکنون پس از یک دهه حاصل آن تصمیمات غیر کار‌شناسانه تبدیل به ریز گرد و خشکیده شدن تالاب‌ها شده است.

وی، نگاه‌های سیاسی به مقوله محیط زیست و نادیده گرفتن نتایج آن تصمیم‌ها دانست.

وی افزود: قرار است در نشستی که سال آینده با حضور کار‌شناسان محیط زیست ایرانی مقیم خارج از کشور در اهواز برگزار می‌شود مسایل مربوط به ریزگرده‌ها و همچنین آسیب‌های این بحران زیست محیطی بررسی شود.

گل همیشه بهار، از عدم جابجایی کارخانه روغن نباتی شیراز انتقاد کرد و افزود: شایسته بود برنامه‌ریزان زمانی که بودجه صنایع را مشخص می‌کردند، برای حل مشکلات این کارخانه هم بودجه‌ای مدنظر قرار می‌دانند که متأسفانه این امر تاکنون اتفاق نیافتاده است.

وی، به استفاده از پتانسیل تشکل انجمن‌هایی که توسط شهروندان اداره می‌شوند اشاره و خاطرنشان کرد: امید است رویکرد توجه و محوریت قرار دادن مردم در حل مسائل و اجرای برنامه‌ها در اولویت قرار گیرد.

دبیرکل انجمن دوستداران محیط زیست در خصوص فعالیت سد تنگ سرخ و مشکلات عمرانی ساخت این پروژه نیز تصریح کرد: من هم همچون هر شیرازی دیگر آرزو دارم رودخانه خشک به خرم رود تبدیل شود اما این طرح با سماجت و بدون مهندسی ارزش در حال انجام است، اما علی رغم اینکه ما معتقدیم تمام کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند نیت خیر دارند اما ضروری است در کنار آن مهندسی ارزش را هم مد نطر قرار دهند.

گل همیشه بهار، از برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست در تهران خبر داد و گفت: در این نمایشگاه که با حضور بسیاری از کشورهای جهان برگزار شد، براساس شاخص‌هایی که برای انجمن‌ها و شرکت‌های مردم نهاد دوستدار محیط زیست اعمال شده بود، این انجمن دوستداران محیط زیست و حمایت از حقوق شهروندی موفق به دریافت لوح و تندیس بر‌تر نمایشگاه شد.

بودجه حقوق دوستداران محیط زیست دولت زیست محیطی شاخص کشورهای جهان محیط زیست مشکلات نمایشگاه بین المللی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر