کد خبر: 258532 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه از راه اندازی ۴ رشته جدید در مرکز تربیت مربی فناوریهای بر‌تر (هایتک) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنای کرمانشاه، داود ناصری امید گفت: امسال برای تجهیز مرکز هایتک یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار جذب شده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر ۶ رشته موجود، امسال چهار رشته جدید متالوگرافی، بیو تکنولوژی، نانو تکنولوژی و گیاهان دارویی نیز راه اندازی شده است.

ناصری امید اظهار داشت: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای کرمانشاه دارای ۲۲ مرکز آموزشی فعال ویژه برادران، خواهران و دومنظوره است که در حوزه‌هایی نظیر صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر فعال است.

وی گفت: یکی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان، مرکز تربیت مربی فناوریهای بر‌تر است که نقطه عطفی در مسیر تحقق سیاست‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای محسوب می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه بیان داشت: این مرکز بعنوان نخستین مرکز تربیت مربی فناوریهای بر‌تر (high tech) از مصوبات سفر تاریخی و پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه است.

ناصری امید گفت: این مرکز با تعداد ده کارگاه آموزشی با عناوین گیاهان دارویی، بیوتکنولوژی، ابزار دقیق، ریخته‌گری دقیق، ریخته‌گری دایکست، متالوگرافی، داروهای گیاهی، نانو تکنولوژی، نمونه سازی سریع، میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM) به طور متوسط سالانه ۸۵ هزار نفر ساعت معادل ۴۸۰ نفر دوره آموزشی را ارائه می‌دهد.

وی ارائه آموزشهای مهارتی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی را از ویژگی‌های خاص این مرکز برشمرد و گفت: در حال حاضر بیشترین مراجعه کنندگان این مرکز دارای مدرک دکترا، فوق لیسانس و لیسانس هستند.

ناصری امید ارتقاء آموزشهای فنی و مهارتی در سطوح دانشگاهی، انجام پژوهش‌های راهبردی، ایجاد زمینه اشتغال پایدار در علوم پیشرفته، حرکت در مسیر دستیابی به تکنولوژیهای نوین و بر‌تر، تربیت متخصصان هایتک برای ارتقاء سطح اطلاعات فنی و کم کردن فاصله با دنیای غرب و مبارزه با انحصار طلبی علمی و تکنولوژیک قدرت‌های بزرگ را از جمله اهداف احداث این مرکز برشمرد.

گفتنی است که این مرکز در بهمن ماه ۹۲ با حضور دکتر کورش پرند معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، مهندس رضایی استاندار کرمانشاه، نمایندگان مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان ارشد کشوری و استانی در محل این اداره کل مورد بهره برداری قرار گرفت.

بیوتکنولوژی صنعت فرهنگ و هنر فنی و حرفه ای کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر