کد خبر: 258646 A

شهردار تبریز:

شهردار تبریز گفت: فضای سبز تبریز بایستی نشاط و شادابی را برای شهر به ارمغان بیاورد و نمود ظاهری و واقعی آن برای شهروندان ملموس باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا صادق نجفی امروز در جلسه مدیران مجموعه شهرداری تبریز که با موضوع فضای سبز و استقبال از بهار تشکیل شده بود با تاکید به استفاده از روش های جدید و بدیع در طراحی فضای سبز گفت: حرکت های مثبت و خوب عمرانی شهرداری تبریز که با تلاش مدیران این مجموعه در حال انجام است بایستی در آستانه سال جدید با اجرای مناسب طرح استقبال از بهار ادامه یابد.

وی افزود:کارهای انجام گرفته در این رابطه بایستی با طراحی و نوآوری همراه باشد تا گلکاری ها، کاشت و بستر سازی فضای سبز امسال نمود واقعی خود را در جهت زیباسازی شهر نشان دهد.

شهردار تبریز خاطر نشان کرد: هر چند اعتبارات لازم برای تحول در فضای سبز تبریز مد نظر است اما طرح و فکر مهندسان و صاحب نظران مهمتر از هر چیزی می تواند تحول اساسی در فضای سبز تبریز را به ارمغان آورد.

وی با تاکید براین نکته که هزینه های انجام گرفته بایستی بجا و در جای خود لحاظ شود افزود:مطالعه و برنامه ریزی از اهمیت بسزایی برخوردار است و بایستی هنرمندانه و دلسوزانه برای آبادانی شهر گام برداشت چرا که شادابی شهر بی تاثیر بر کنش های اجتماعی و رفتارهای شهروندان شهر نیست.

نجفی انجام کارهای اساسی را در پشتوانه فکری آن دانست و افزود:بایستی در جهت اجرای طرح های فضای سبز برای هر خیابان و محله طرح و نقشه داشت و نسبت به آن تصمیم گیری کردچرا که کارهای کیفی با فکر و وقت گذاشتن به انجام می رسد و نمود واقعی به خود می گیرد.

وی مشارکت شهروندان را بعنوان یاریگران واقعی در تحولات عنوان کرد و افزود: مردم بعنوان پشتوانه اصلی و دلگرم کننده ما برای پیش برد کارها محسوب می شوند و از این رو سعی و تلاش خادمین شهر اجرای طرح ها و پروژه هایی است که ان شاالله در شان شهروندان فهیم باشد.

گفتنی است پی گیری و نظارت بر انجام سریع و به موقع طرح های خدمات شهری ، رفع و مرمت و لکه گیری آسفالت معابر وخیابان ها ، جلوگیری از صدور مجوزهای حفاری در سطح شهر، توجه جدی به اصلاح و نوسازی مبلمان شهری ، بهسازی فضای سبز، ساماندهی و نظارت ویژه بر عملکرد تاکسیرانی و اتوبوسرانی ، توجه ویژه به نور پردازی های شهری ، رنگ آمیزی و اصلاح خط کشی خیابان ها ، تنظیف و پاکسازی شهر، مرمت، نوسازی و بهسازی سرویس های بهداشتی ، راه اندازی اکیپ ها و ایستگاه های استقبال از میهمانان ورودی به شهر و پیش بینی راهنمایان ویژه گردشگران از اهم برنامه های ویژه طرح استقبال از نوروز  به شمار می رود.

شهردار تبریز‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر