کد خبر: 259542 A

شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ایجاد 7 رشته تحصیلی جدید و میان رشته ای در مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاه تبریز موافقت کرد.

رییس دانشگاه تبریز گفت: شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ایجاد 7 رشته تحصیلی جدید و میان رشته‌ای در مقاطع  تحصیلات تکمیلی در دانشگاه تبریز موافقت کرد.

به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، محمدرضا پورمحمدی، افزود: با موافقت شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سه رشته در مقطع دکتری تخصصی و چهار رشته در مقطع  کارشناسی ارشد در این دانشگاه ایجاد شد.

وی تصریح کرد: ایجاد رشته های بیوشیمی، حقوق عمومی و مهندسی فناوری اطلاعات در مقطع دکتری تخصصی و رشته های مهندسی برق – برنامه ریزی و مدیریت سیستم های انرژی الکتریکی، مهندسی سیستم های میکرو نانو الکترومکانیک و مهندسی کشاورزی – علوم دامی در مقطع کارشناسی ارشد مورد موافقت قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد؛ همچنین با موافقت شورای گسترش، رشته مهندسی کشاورزی – علوم دامی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی اهر وابسته به این دانشگاه ایجاد شده است.

رییس دانشگاه تبریز اضافه کرد همچنین در سه ماهه آخر سال 94، ایجاد24 رشته تحصیلی در مقاطع مختلف، پس از انجام کار کارشناسی و بررسی در شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی، تدارک امکانات لازم و تصویب در شورای دانشگاه جهت دریافت موافقت قطعی به شورای گسترش آموزش ارسال شده است.

دانشگاه تبریز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر