کد خبر: 259549 A

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی گفت: مردم سخاوتمند استان با شرکت پرشور و مساعدت در جشن نیکوکاری بیش از ۵۷ میلیارد ریال به نیازمندان مساعدت کردند.

به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی، حسین دشتی، افزود: این میزان کمک مردمی نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه از مجموع کمک مردم نیکوکار استان به جشن نیکوکاری ۶ میلیارد ریال نقدی و بقیه به صورت غیر نقدی بوده است یادآور شد: ۲۹۵ پایگاه ثابت و سیار این نهاد در سراسر استان در هفته احسان و نیکوکاری کمک‌های مردم نیکوکار را جمع آوری کردند.

وی ادامه داد: امسال برنامه‌های هفته احسان و نیکوکاری با شعاراکرام فاطمی، شور نیکوکاری و توانمند سازی خانواده‌ها با حضور پر نشاط نیکوکاران از ۱۳ تا ۱۵ اسفند ماه سال جاری به اجرا در آمد.

دشتی با اشاره به اینکه ۵۰۰ هزار پاکت و قلک در بین دانش آموزان تمام مدارس استان توزیع شده بود خاطر نشان کرد: هدف عمده جشن نیکوکاری اشاعه فرهنگ احسان و همدلی در بین مردم و نیز شناسائی خیرین نیکوکار بوده است.

دشتی با بیان اینکه شماره حساب ۷۷۷ بانک ملی برای جمع آوری کمک‌های نقدی مردم نوعدوست استان در نظر گرفته شده بود تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش، صداو سیما، سازمان دانش آموزی و نیروی مقاومت بسیج در برگزاری هر چه باشکوه‌تر هفته احسان و نیکوکاری مشارکت کردند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی اظهار کرد: کمکهای نقدی و غیر نقدی جمع آوری شده در جشن نیکوکاری در اسرع وقت بین نیازمندان توزیع شد.

وی یادآور شد: پایگاههای مدارس در ۱۳ اسفند، کمیته امداد و نیروی مقامت بسیج در ۱۴ اسفند و پایگاههای مستقر در نماز جمعه و مسیرهای پیاده روی آن در ۱۵ اسفند آماده جمع آوری کمک‌های مردم نوعدوست استان هستند.

جشن نیکوکاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر