کد خبر: 259651 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: این استان پر جمعیت روزانه به 20 میلیون نفر ساعت کار فرهنگی نیاز دارد.

به گزارش ایلنا در کرج، سید موسی حسینی کاشانی در آیین بیست و دومین سالگرد تشکیل کانون‌های فرهنگی مساجد کشور که در کرج برگزار شد، افزود: این استان دارای دو میلیون و 500 هزار نفر جمعیت است که باید متناسب با این جمعیت برنامه فرهنگی در اوقات فراغت اجرا کرد.

وی با بیان اینکه جمعیت استان در طول شبانه روز هشت ساعت اوقات فراغت دارد، گفت: برای پر کردن این زمان فراغت نیاز کار فرهنگی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: اگر مسوولان فرهنگی نتوانند اوقات فراغت مردم را با برنامه‌های مفید و سازنده پر کنند، این زمان به هدر خواهد رفت.

حسینی کاشانی بیان داشت: با توجه به تهاجم فرهنگی بیگانگان، زمان فراغت مردم تحت تاثیر این تهاجم قرار می‌گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز با اشاره به اینکه در گذشته بیشتر اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در مساجد پر می‌شد ، گفت: اکنون این اوقات در فضای مجازی و دیگر برنامه‌ها پر می‌شود.

وی با بیان اینکه تعداد مکان‌های فرهنگی استان، بویژه کانون‌های مساجد به تناسب جمعیت البرز نیست، افزود: برای غنی سازی 20 میلیون نفر ساعت به فضا و امکانات زیادی نیاز است.

حسینی کاشانی از کانون‌های مساجد به عنوان محور برنامه‌های فرهنگی نام برد و اظهار داشت: باید این محور تقویت و جذاب شود.

این مسوول تاکید کرد: برنامه‌های فرهنگی مساجد باید با استفاده از فناوری و فضای مجازی انجام شود که دارای جذابیت و گستردگی باشد.

وی با بیان اینکه نیازهای کنونی کودکان و نوجوانان کشور و استان البرز با گذشته متفاوت است، اظهار داشت: باید به تناسب زمان برای این قشر برنامه فرهنگی اجرا کرد.

استان البرز اوقات فراغت تهاجم فرهنگی ساعت کار فرهنگ و ارشاد اسلامی فضای مجازی فناوری کودکان و نوجوانان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر