کد خبر: 259735 A

به یاد 40 شهید وابسته به شرکت آبفای کاشان؛

آیین درختکاری شرکت آب و فاضلاب کاشان، به یاد 40 شهید وابسته به کارکنان آن در بوستان تاسیسات شهدای عملیات بیت المقدس این شرکت طی مراسمی اجرا شد.

به گزارش  خبرنگار ایلنا در کاشان ، فرمانده پایگاه بسیبج مقداد و نماینده مدیرعامل در امور ایثارگران آبفای کاشان پیش از ظهرامرور چهارشنبه بیستم اسفند در این مراسم با تلاوت آیه ۱۶۹،سوره مبارکه آل عمران «وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ»(کسانی را که در راه خدا کشته شده‏ اند مرده مپندار، بلکه زنده‏اند و نزد پروردگارشان به ایشان روزی می‏دهند.) اظهارداشت: امروز شرکت آبفا رسالت خود در مقابل شهدا با این شاخصه حیات طیبه را انتقال و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت حتی با غرس یک نهال به عنوان باقیات الصالحات به نام این شهدا می داند.

حمیدرضا حسینیان مقدم،  با تاکید بر اینکه همه ما مدیون فداکاری و جانبازی شهدا و ایثارگری خانواده های آنها هستیم گفت: فردای قیامت مورد بازخواست و پرسش شهدا قرار خواهیم گرفت که چه اقدامی برای تبیین فرهنگ ایثار و شهادت و نهادینه سازی اهداف مقدس نظام، آرمان های امام راحل و رهبری انجام دادیم.

وی، فرمایش مقام معظم رهبری مبتنی بر اینکه "شهدا امامزادگان عشق و مزارشان قبله  گاه اهل یقین است" افزود: احترام و تعظیم این بزرگ مردان آسمانی و فرشیان عرشی و خانواده های معظم آنها بر ما واجب است.

به گفته وی،بزرگداشت مقام شهدا و تکریم خانواده آنها گام مهمی درراستای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان و آینده ساز این مملکت در عصر و موقعیت فعلی جنگ نرم دشمن با این نسل پرمخاطره و آسیب پذیر است.

قائم مقام مدیر عامل شرکت آبفای کاشان، تبیین اهداف شهدا  را کمک به تحقق اهداف عالیه انقلاب اسلامی و آرمان های امام راحل و مقام معظم رهبری در زمان حاضر که دشمنان تمام قد در برابر آن قد علم کرده و کمر به برانداختن اصل و اساس آن کرده اند دانست و گفت: استفاده از هر فرصت، مناسبت و موقعیت برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن با محوریت ولایت و شهدا اقدامی موثر و سازنده است.

حسینیان مقدم، سخن امام راحل مبنی بر خواندن وصیتنامه شهدا را تاکید کرد و گفت: آنچه که شهدا در وصیتنامه های خود نوشته و پیش بینی کردند امروز در جامعه مشاهده می شود.

وی،ارتباطات معنوی و ایمان قلبی عقیده استوار شهدا را مهمترین شاخصه الگوپذیری  این مردان همیشه جاوید عنوان کرد و گفت: خانواده شهدا نیز گوهرهای گرانبهایی هستند که  تکریم و تعظیم آنها بزرگداشت و احیای فرهنگ شهادت در جامعه است.

به گفته وی، شرکت آبفای کاشان در هفته درختکاری و همزمانی آن با ایام فاطمیه بهترین اقدام فرهنگی را  کاشت نهال و درختکاری به یاد 40 شهید وابسته به کارکنان این شرکت با محوریت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تعریف و عملیاتی کرد.

گفتنی است آیین درختکاری شرکت آب و فاضلاب کاشان در قالب کاشت نهال در بوستان شهدای تاسیسات شهدای عملیات بیت المقدس این شرکت با حضور پدر شهیدان علی اصغر، علیمحمد و علی اربابی و دیگر پدران شهدا و تعدادی از خانواده های معظم شهداء ، حجت الاسلام حسنعلی انتصاریان ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران کاشان،مسوول بسیج امام رضا(ع) ادارات، حجت الاسلام شادی امام جماعت نمازخانه آبفا، مدیران و معاونین آبفای شهرهای تابعه و اعضای پایگاه و کارکنان آبفای کاشان برگزار شد.

خاطره گویی پدر سه شهید علی اصغر، علیمحمد و علی اربابی از فرزندانش از دارالشهدای آران بیدگل با ذکر خصوصیات و محاسن اخلاقی فرزندانش ویژه برنامه فرهنگی تاثیرگذار این آیین بود.

آرمان های امام راحل امام راحل و مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران جامعه خانواده شرکت آب و فاضلاب عشق فرهنگ ایثار و شهادت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر