کد خبر: 259751 A

شهردار کاشان مطرح کرد

شهردار کاشان گفت: منطقه گردشگری کاشان زنجیره فرصت‌های گردشگری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان سید محمد ناظم رضوی شهردار کاشان در چهارمین همایش مجریان طرح ملی خانه مسافر در سالن اجتماعات شهرداری کاشان گفت: منطقه فرهنگی کاشان بزرگ دارای ظرفیت‌های گردشگری در تمام بخش‌ها از جمله گردشگری مذهبی، تاریخی و طبیعی است.

ناظم رضوی از ایجاد منطقه فرهنگی کاشان بعنوان یکی از راهکارهای جذب و ماندگاری گردشگر در منطقه یاد کرد و افزود: شهرهای شمال استان اصفهان و شهرهای شرقی استان مرکزی بعنوان منطقه فرهنگی کاشان اقدام به تشکیل کمیته‌ای با حضور شهرداران این شهر‌ها کرده‌اند و با معرفی مسیرهای گردشگری ضریب ماندگاری مسافر و بازدیدکنندگان از آثار تاریخی و طبیعی شهرهای همجوار در منطقه فرهنگی کاشان افزایش یابد.

وی اظهار داشت: شهرستان‌های آران و بیدگل، نطنز، دلیجان، محلات و اردستان دارای ظرفیت‌های فرهنگی تاریخی و گردشگری مناسب و بالایی هستند که نیازمند معرفی و هدایت مسافران با برنامه ریزی است تا شرایط مناسب رفاهی، اقامتی و گردشگری مسافرین را نیز بدنبال داشته باشد.

وی فعالیت‌های نوروزی را نیازمند اقدامات نوین برای تکرار سفر گردشگران دانست و اظهار داشت: تعریف ویژه برنامه‌های متنوع با توجه به آیین و رسوم ملی و مذهبی هر منطقه و ظرفیت‌های فرهنگی بالقوه می‌تواند در رونق صنعت اقتصادی منطقه فرهنگی کاشان تاثیر گذار باشد.

شهردار کاشان دیار نخستین‌های جهان از پیشنهاد تشکیل شرکت گردشگری منطقه فرهنگی کاشان با سهام شهرداری‌های شهرهای همجوار بعنوان یکی از مهم‌ترین دستاوردهای نشست‌های مشترک شهرداران منطقه فرهنگی کاشان اشاره کرد و افزود: ایحاد ارتباط عمیق وتحقق زنجیره فرصت‌های گردشگری منطقه از دستاوردهای دیگر نشست‌های مشترک با شهرداران منطقه فرهنگی کاشان است.

ناظم رضوی از آمادگی کاشان برای استقبال از مسافران نوروزی خبر داد و افزود: بدلیل همزمانی عید باستانی نوروز با شهادت حضرت فاطمه (س) طرح نوروزی خود را استقبال از بهار فاطمی نامگذاری کرده‌ایم و از پنج فروردین ماه نیز همایش شهروند سالم در مسیر سلامت که از کنار باغات و مزارع شهری عبور می‌کند برگزار خواهد شد.

استقبال از بهار استقبال از مسافران نوروزی برنامه های متنوع جهان سالن اجتماعات سهام شهروند طرح نوروزی گردشگری مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر