کد خبر: 260797 A

استاندارخوزستان درنشست مسوولان امنیتی و انتظامی:

استاندار خوزستان گفت: فرمانداران نقشه راه امنیتی سال ۹۴ خود را بصورت مدون ارایه دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، عبدالحسن متقدایی استاندارخوزستان پیش از ظهر امروز در نشست مسوولان امنیتی و انتظامی استان خوزستان طی سخنانی نسبت به تامین و برقراری امنیت درهمه ابعاد به ویژه درمرز‌ها تاکید کرد و گفت: لازمه توسعه پایدار، ایجاد امنیت است. هرتوسعه بدون امنیت سخن گزافی است. هیچ توسعه‌ای بدون امنیت اتفاق نمی‌افتد.

استاندارخوزستان در این نشست که با حضور معاونین امنیتی و سیاسی استاندار و فرمانداران، فرماندهان انتظامی و امنیتی در سالن شهید رجایی استانداری خوزستان برگزارشد بر فراهم ساختن زمینه‌های مشارکت بیشتر مردم برای تحقق امنیت اشاره کرد و افزود: درمرز‌ها یک توسعه پایدار را الگو قراردادیم که ریشه دراقتصاد و معیشت مردم دارد. با اجرای این برنامه و رونق کسب و کار درمرز‌ها از بروز بسیاری از جرایم از جمله قاچاقاق کالا پیشگیری خواهد شد.

 مقتدایی به بخشی از طرح‌های اقتصادی استان خوزستان درسال ۹۳ در مرزهای این استان از جمله نوسازی و توسعه پایانه‌های صادراتی چزابه، شلمچه و نیز راه اندازی تجارت چمدانی در اروندکنار و آبادان همچنین راه اندازی بندر شادگان اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح توسعه پایدار، قطعا اقتصاد این مناطق مرزی متحول خواهد شد.

 استاندارخوزستان افزود: بندر شادگان بخوبی فعال شده است. این شهرستان استعدادهای  خوبی دارد. تالاب شادگان نیز با اجرای طرح گردشگری آبی، رونق می‌گیرد که به تحول اقتصادی منطقه کمک خواهد کرد.

 مقتدایی با اشاره به استعدادهای شیلاتی شهرستان هندیجان ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی بندر تجاری این شهرستان در آینده وضعیت کسب و کار در منطقه نیز رونق بگیرد.

 استاندارخوزستان همچنین بر آموزش همگانی و اطلاع رسانی به مردم برای ارتقاء سطح امنیت ذهنی شهروندان تاکید کرد و گفت: مطلوب است که شورای تامین همه شهرستان‌ها پایگاه اطلاع رسانی ویژه داشته باشند و با اطلاع رسانی بهنگام به مردم از بروز بسیاری از شایعات که مخل امنیت عمومی است، پیشگیری کنند.

 دکتر مقتدایی گفت: فرمانداران حداکثر تا اوایل اردیبهشت ماه ۹۴ کارهای مقدماتی بحث توسعه که همانا «امنیت» است، تدابیر لازم را بیندیشند و نقشه راه خود را درقالب دفترچه ارایه دهند.

 استاندارخوزستان تاکید کرد: این امر اولویت شماره ۱ فرمانداران باشد و پروژه‌های استقرائی فراهم کردن امنیت باید از اردیبهشت ماه ۹۴ عملیاتی شود. تمام دستگاههای دولتی خدمات دهنده نیز وارد کار شوند.

 مقتدایی با اشاره به مشارکت همه دستگاههای دولتی خدمات دهنده درحوزه امنیت افزود: برایند کار به گونه‌ای باشد که مردم احساس کنند که حفظ و تامین امنیت عمومی در اولویت دولت و نظام است.

 استاندارخوزستان به سواد آموزی و افزایش سطح آگاهی مردم و نقش آن در ارتقاء امنیت اجتماعی اشاره کرد و خطاب به فرمانداران گفت: برنامه‌های آموزشی شما بر محور آموزش وپرورش متمرکز باشد. ارتقا امنیت اجتماعی ایجاب می‌کند که در حوزه آموزش پرورش و ارتقاء آن، همچنین سواد آموزی وارد عمل شوید.

 دکتر مقتدایی برای پیشگیری از جرایم از جمله مواد مخدر در بین جوانان به توسعه برنامه‌های ورزشی از جمله استمرار مسابقات ورزشی ۴ جانبه در شهرستان‌ها  تاکید کرد.

 وی گفت: برای جلوگیری از بروز برخی تخلفات و ناهنجاریهای اجتماعی در سطح شهر، نوع و میزان خدمات شهری نیز باید با برنامه‌های پیشگیرانه نیروی انتظامی هماهنگ و توسعه یابد. مثلا با نصب روشنایی برخی معابر و پارک‌ها می‌توان امنیت منطقه را فراهم ساخت.

 گزارش خبرنگارما حاکی است که پیش از سخنان استاندار، نمایندگان ۶ کارگروه امنیتی و انتظامی استان خوزستان برنامه‌های اولویت دار امنیتی شهرستان‌های تحت پوشش خود را ارایه دادند.

 کارگروه اول با دبیری فرماندار ویژه آبادان شامل بندرماهشهر، هندیجان، دشت آزادگان، هویزه، خرمشهر و شادگان است.

- کارگروه دوم شامل اهواز به عنوان دبیر و شهرستانهای باوی، کارون و حمیدیه است.

- کار گروه سوم شامل شهرستان رامشیر به عنوان دبیر کارگروه و شهرستانهای ایذه، باغملک، رامهرمز و هفتگل می‌باشد.

- کارگروه چهارم شامل دزفول به عنوان دبیر و شوشتر، گتوند، اندیمشک و شوش است.

- کارگروه پنجم نیز مسجد سلیمان به عنوان دبیر کارگروه و شامل شهرستانهای لالی و اندیکاست.

- کارگروه ششم نیز از امیدیه به عنوان دبیر و شهرستانهای بهبهان و آغاجاری تشکیل شده است.

در این نشست نمایندگان کارگروه‌ها با تشریح مسایل امنیتی منطقه تحت پوشش خود و آسیب‌شناسی آن‌ها، برنامه‌های اولویت دار به منظور کاهش تهدید‌ها و پاپداری امنیت منطقه ارایه دادند.

 استاندارخوزستان گفت: خوشبختانه با مرور جلسات قبلی، مشخص است که موضوعات تخصصی تر و متفاوت از گذشته شده است که به مرور باید تقویت شود.

 مقتدایی افزود: مهم این است بندهایی که مطرح شد عملیاتی و اجرایی شود. انتظار ما این است که بخشی از تصمیمات که در محدوده اختیارات منطقه است اجرایی شود و آنهایی که نیاز به تصمیم گیری در سطح بالاست به مرکز ارجا ع تا تصمیم گرفته شود. مطلوب است که تقسیم کار صورت بگیرد و گزارش‌های نتیجه کار ارایه گردد.

 استاندارخوزستان درپایان با تبریک سال نو و آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه مسوولان و ماموران خدوم انتظامی، نظامی و سپاه، از تلاش‌های سردار اسحاقی فرمانده انتظامی استان، سردار نظرپور فرمانده مرزبانی، و سرهنگ قدرتی فرمانده پلیس راهور و سرهنگ مجدمی فرمانده پلیس راه راهنمایی رانندگی در زمینه تامین امنیت عمومی وراههای مواصلاتی تشکر و قدردانی کرد.

خبرنگار: ذوالفقار شریعت

عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان امنیت اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر