کد خبر: 260846 A

مسئول هنرهای موسیقی حوزه هنری استان زنجان خبر داد:

مسئول هنرهای موسیقی حوزه هنری استان زنجان گفت: در این مجموعه از آیتم هایی که در دفاع مقدس اجرا شده قطعاتی انتخاب شده و بازخوانی شده است.

به گزارش ایلنا از زنجان به نقل از روابط عمومی حوزه هنری زنجان؛ مهدی خدایی با اعلام خبر مذکور اظهار کرد: تولید فاز نسخت مجموعه 20 قطعه ای نغمات آئینی دفاع مقدس در زنجان به پایان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه این مجموعه با همکاری و تولید میر محمدرضایی و صدای سید یوسف شبیری و همکاری سید محمود حسینی و حوزه هنری زنجان ساخته و آماده سازی شده است، افزود: در این مجموعه از آیتم هایی که در دفاع مقدس اجرا شده قطعاتی انتخاب شده و بازخوانی شده است.

مسئول هنرهای موسیقی حوزه هنری استان زنجان با بیان اینکه صدای خواننده در این مجموعه بیشتر از فضای موسیقیایی بارز است، تصریح کرد: تلاش شده در این مجموعه یاد دفاع مقدس بیشتر متجلی شود.

وی با اشاره به برخی از قطعه های این مجموعه ساخته شده اضافه کرد: بازخوانی قطعه " یاد خیراولسون" به زبان ترکی و فارسی این قطعه، قطعه " الله اکبر"، بازخوانی قطعه مرحوم بهمن داداشی با عنوان " شهید اولند سسلنر" از جمله قطعات این موسیقی است.

خدایی با اشاره به اینکه شش ماه برای ساخت این کار تلاش شده است، افزود: ساخت و تولید فاز دوم این مجموعه نیز آغاز شده است و از سال آینده به صورت جدی بر روی فاز دوم آن کار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری زنجان، از جمله کارهایی که با همکاری حوزه هنری و میرمحمد رضایی ساخته و تولید شده است، شامل راز بارون موضوعی دفاع مقدس و فرشته آسمانی با مضمون عاشورا و ویژه کودکان است.

حوزه هنری استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر