کد خبر: 261679 A

آیت الله مقتدایی در گفت‌و‌گو با ایلنا:

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه سراسر کشور با اشاره به سال «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» گفت: انتظار معجزه از دولتی که وارث مشکلات بسیاری است، نداریم.

آیت الله مرتضی مقتدایی، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به نامگذاری سال ۹۴ به نام سال «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» از سوی مقام معظم رهبری، اظهار داشت: این مطلبی که ایشان به عنوان شعار سال مطرح فرمودند را، جداً به فال نیک می‌گیریم و معتقدیم تنها راه مقاومت در مقابل دشمنان سرسخت و زخم خورده از نظام جمهوری اسلامی و طرح‌های خائنانه آنان، که تمام توان خود را برای از بین بردن این نظام و لطمه زدن به آن، همسو کرده و جدا کردن مردم از نظام و ایجاد اختلاف بین دولت و ملت را در دستور کار خود قرار داده‌اند، همین حمایت و همسو بودن دولت و ملت است. 

وی با بیان اینکه برای پیشرفت و تعالی کشور باید دولت و ملت دست به دست هم بدهند و از یکدیگر حمایت کنند، گفت: دولتمردان باید به فکر مردم و در مقام کمک و حمایت از آن‌ها باشند؛ مخصوصا ضعفا و کسانی که بی‌بضاعت هستند و کسانی که نیاز به کار و شغل و ازدواج و مسکن دارند. 

مدیر سابق حوزه‌های علمیه سراسر کشور، گفت: باید تلاش کنیم گرانی رفع شده و دولت، همت خود را برای رفع مشکلات مردم به کار گیرد؛ البته این انتظار ما تا حد مقدور است، چون انتظار نداریم دولتمردان ما با این همه مشکلاتی از قبل برای این دولت به ارث رسیده معجزه کنند؛ به علاوه آن، مشکلات جهانی، که منشأ آن تحریم هاست؛ بنابراین در این شرایط از دولت انتظار معجزه نداریم، اما تلاش و اهتمام برای از بین بردن نیاز‌ها و رفع حاجت‌ها، نکته مهمی است که باید دولتمردان ما به آن توجه کنند. 

وی با تأکید بر اینکه دولت به فکر مردم و حامی مردم باشد، یادآور شد: البته دولت هم به تنهایی نمی‌تواند کاری کند، بلکه باید مردم همراه دولت باشند و آن را حمایت، کمک و تشویق کنند. 

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه سراسر کشور، با بیان اینکه برای پیشرفت و تعالی کشور باید دولت و ملت دست به دست هم بدهند و از یکدیگر حمایت کنند، گفت: انتظار نداریم دولتمردان ما با این همه مشکلاتی از قبل برای این دولت به ارث رسیده معجزه کنند؛ به علاوه آن، مشکلات جهانی، که منشأ آن تحریم هاست. 

آیت الله مقتدایی خاطرنشان کرد: اگر همدلی بین ملت و دولت پایدار شده، و میان دولت و ملت به صورت یک فرهنگ شود، انشاالله امید اینکه این نظام و این حکومت بتواند به اهداف عالیه خودش برسد، وجود خواهد داشت. 

وی با اشاره به نامگذاری هر سال به یک نام مشخص از سوی مقام معظم رهبری نیز گفت: این یکی از افتخاراتی است که هر سال مقام معظم رهبری موضوعی را انتخاب و مطرح می‌کنند و البته همه اقشار ملت و دولتمردان هم باید دنبال پیگیری و تحقق آن شعار باشند تا شاهد ظهور و بروز آن باشیم. 

استاد خارج فقه حوزه علمیه قم، با بیان اینکه سال گذشته سال خوبی بود، گفت: در سال گذشته شعار «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» مطرح شد و به حمدالله در این زمینه نیز خیلی کار شد، اما نباید بگوییم چون سال ۹۳ تمام شد، دیگر آن شعار باید از بین برود، بلکه باید همه هم و تلاش ملت و دولت این باشد که‌‌ همان شعار را تحقق بخشند. 

وی افزود: انشاالله این شعار جدید امسال نیز، سر لوحه دولت و ملت قرار خواهد گرفت و همه با هم کمک کنند تا به فضل الهی، این شعار و همدلی و همسویی ملت و دولت، که تنها راه مقابله با دشمنان سر سخت اسلام و ابرقدرت هاست، به معنای واقعی تحقق پیدا کند. 

آیت الله مقتدایی در پایان، ضمن تبریک سال نو به همه ملت ایران، اظهار امیدواری کرد، این سال، سالی پر خیر و برکت برای همه ملت ایران و مسلمانان عالم باشد.

اقتصاد حوزه علمیه قم حوزه های علمیه دولت مسکن مشکلات مقام معظم رهبری ملت ایران نظام جمهوری اسلامی ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر