کد خبر: 262656 A

به منظور ارتقاء آمادگی برای حفاظت از میهمانان نوروزی و راهیان نور؛

مانور جستجو و نجات دریایی به منظور ارتقاء آمادگی برای حفاظت از میهمانان نوروزی و راهیان نور در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی (ره) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی؛ معاون دریایی و بندری این اداره کل ضمن اشاره به اینکه این مانور درمحل گردشگاه ساحلی واقع در سواحل انشعابات خور موسی برگزار شد، بیان داشت: دراین مانور که با حضور تعداد کثیری از مهمانان نوروزی برگزار شد، به محض مشاهده و بروز سانحه دریایی فرضی، نیروهای کمک و امداد رسانی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر امام خمینی (ره) (MRCC)، بلافاصله ضمن بهره‌گیری از تجهیزات لازم جهت نجات جان مصدومین وارد عمل شدند.

ابوطالب گرایلو تصریح کرد: مطابق سناریوی از پیش تعیین شده در این مانور، ۲ نفر از مسافرین یک قایق تفریحی به آب افتاده و آن مرکز سریعا شناور ناجی ۷ را که در نزدیکی موقعیت به حالت آماده‌باش قرار داشت، به سمت محل حادثه اعزام کرده و نفرات توسط قایق جیمینی ناجی ۷ که به لحاظ عمق کم، به آب انداخته شده بود، نجات داده شدند.

وی در تشریح اهداف این مانور بیان داشت: ارزیابی میزان آمادگی نیرو‌ها و تجهیزات مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC) درمواقع بروز خطر و کمک به افراد در معرض خطر و سانحه غرق شدگی، از اهم اهداف این مانور به شمار می‌آید.

یادآور می‌شود، ایجاد هماهنگی بین نیروهای ستادی و عملیاتی مرکزMRCC، آمادگی برای استقبال از میهمانان نوروزی و همچنین واکنش به موقع درصورت وقوع حادثه از مهم‌ترین اهداف این مانور‌ها طی ایام تعطیلات نوروزی است.

خبرنگار: قربان درویشی

آماده باش امام خمینی ایام تعطیلات نوروزی راهیان نور معاون مهمانان نوروزی دریایی نجات مانور سانحه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر