کد خبر: 263660 A

به همت جهاد دانشگاهی استان البرز:

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی البرز از انتشار شماره دوم فصلنامه علمی - تخصصی روان‌شناسی مثبت در معاوت پژوهشی این سازمان خبر داد.

به گزارش ایلنا در کرج، مهشید منزوی، با اعلام این خبر افزود:  روانشناسی مثبت رویکرد جدیدی در روان‌شناسی است که برای مقابله با مشکلات روانی و ارتقاء احساس ذهنی شادکامی و امید افراد بر توانمندی‌های آنها متمرکز می‌شود و افراد را به سمت بهزیستی سوق می‌دهد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ارتقای روانشناسی مثبت در ایران، تبادل‌آرای صاحب‌نظران و کمک به پژوهش و آموزش در این حوزه از اهداف انتشار این فصلنامه است که متخصصین حوزه‌های مختلف علوم شناختی، روانشناسی، روانپزشکی، مشاوره و سایر حیطه‌های مرتبط با روانشناسی مثبت مخاطبان این فصلنامه هستند.

منزوی با اشاره به عناوین مقالات دومین شماره از فصلنامه علمی - تخصصی روان‌شناسی مثبت تصریح کرد: «بهبود کیفیت زندگی و سازگاری زوجین نابارور با درمان یکپارچه‌نگر معنوی - مذهبی»، «تأثیر کیفیت رابطه ولی - فرزندی بر سازگاری روان‌شناختی در دختران نوجوان»، «تأثیر آموزش مهارت‌های زندگی بر سلامت روان دانش‌آموزان با والد مستبد»، «قدردانی در افراد دارای تجربه‌ی نزدیک مرگ» و «تاب‌آوری سبک‌های مقابله با تنیدگی در دانشجویان ورزشکار»، «تأثیر آموزش مهارت حل مسئله بر تعارضات والد - فرزند، سازگاری و رضایت از زندگی» عناوین مقالات این شماره از فصلنامه است.

این مسئول با اشاره به محورهای عمده پذیرش مقاله در این فصلنامه گفت: «بهزیستی روان‌شناختی»، «نقش شادی و هیجان مثبت در بهزیستی روان‌شناختی»، «امید و خوش‌بینی»، «رضایت از زندگی»، «عوامل موثر بر بهزیستی روان‌شناختی»، «صفات، ویژگی‌ها و توانمندی‌های مثبت»، «روابط مثبت» و «روانشناسی مثبت در اسلام» از جمله محورهای پذیرش مقاله در این فصلنامه است.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز در پایان گفت: استادان، پژوهشگران، دانشجویان و سایر علاقه‌مندان این حوزه می‌توانند مقالات خود را به پست الکترونیکی JPP.1393@gmail.com ارسال نمایند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02188831976 تماس حاصل نمایند.

استان البرز ایران بهزیستی درمان روانشناسی سلامت روان شادی مرگ مشکلات معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر