کد خبر: 263777 A

خرداد ماه سال جاری؛

گردهمایی بین المللی سالانه «سیستم‌های ابعاد پایین»، خرداد ماه سال جاری در پژوهشکده فیزیک کاربردی و ستاره‌شناسی دانشگاه تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، دبیر علمی گردهمایی بین المللی سالانه «سیستم‌های ابعاد پایین»، گفت: این گردهمایی به مناسبت سال جهانی نور با محوریت ویژگی‌های نوری و ادوات اپتوالکترونیکی برگزار می‌شود و هدف آن فراهم آوردن محیطی مناسب برای تبادل نظر در زمینه تازه‌های فیزیک سیستمهای ابعاد پایین با تاکید بر کاربردهای نوری است. 

اصغر عسگری، افزود: این گردهمایی در ادامه برگزاری مدرسه‌های پیشرفته با موضوعیت گرافن، ادوات اپتوالکترونیکی و سیستمهای دوبعدی نوین که در سالهای گذشته برگزار شده بود، در این پژوهشکده انجام می‌گیرد وفرصت مناسبی برای محققین و علاقمندان و به ویژه دانش پژوهان جوان و دانشجویان است که با شرکت در آن از سخنرانی‌های متخصصین مدعو داخلی و خارجی بهره برده و به بحث وتبادل نظر بپردازند. 

دبیر علمی این گردهمایی تصریح کرد: اساتیدی از دانشگاه اینسوبریاایتالیا، دانشگاه ژائو مه اسپانیا، انستیتو تکنولوژی‌های نوین ازمیر و ICTP-ECAR ترکیه، دپارتمان مهندسی برق- دانشگاه صنعتی توب آنکارا، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه علوم پایه دامغان در این گردهمایی به سخنرانی خواهند پرداخت. 

به گفته وی، همچنین به منظور فراهم نمودن فرصتی برای معرفی کارهای پژوهشی جدید و ارایه نتایج و یافته‌های پژوهشی تعداد محدودی مقاله جهت ارایه، صرفا به صورت پوس‌تر پذیرفته خواهد شد و علاقمندان می‌توانند تازه‌ترین یافته‌های خود را تاپنجم اردیبهشت ماه سال جاریدر قالب چکیده یک صفحه‌ای ارسال نمایند و بعد از انجام مراحل داوری توسط کمیته علمی، بهترین مقالات ارسال شده، جهت ارایه، پذیرش خواهند شد. 

عضو هیات علمی دانشگاه تبریز تصریح کرد: مقالات برگزیده نیز بعد از داوری نهایی در شماره ویژه مجله علمی پژوهشی «نانومقیاس»، مجله تخصصی انجمن نانوفناوری ایران، به چاپ خواهد رسید. 

خاطر نشان می‌شود: گردهمایی سالانه «سیستم‌های ابعاد پایین»، چهارم و پنجم خردادماه سال ۹۴در پژوهشکده فیزیک کاربردی و ستاره‌شناسی دانشگاه تبریز برگزار و به شرکت کنندگان گواهی پایان دوره اعطا خواهد شد.

اسپانیا ایران برق ترکیه دانشگاه صنعتی شریف روابط عمومی عضو هیات علمی دانشگاه فیزیک مدرسه نانوفناوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر