کد خبر: 263947 A

استاندار لرستان:

استاندار لرستان گفت: 20 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات سفر ریاست‌جمهوری، به لرستان و ایستگاه پمپاژ آمیران معمولان پلدختر اختصاص یافته و پیش‌بینی می‌شود کار اجرایی این ایستگاه در هفته دولت پایان یابد.

به گزارش خبرنگارایلنا از پلدختر، هوشنگ بازوند در سفر به شهرستان پلدختر ضمن بررسی طرح‏‌های عمرانی و کشاورزی بخش معمولان، از جاده آمیران کوشکی به سمت کوهدشت وجاده بن لار به چهار قلعه بازدید کرد و از نزدیک با روند و مشکلات و موانع ساخت این طرح‌ها آشنا شد.

استاندار لرستان در حاشیه این بازدید اظهار داشت: کلنگ ساخت ایستگاه پمپاژ آمیران کوشکی معمولان در اوایل اسفند سال گذشته برای آبی کردن 200 هکتار از زمین‌های کشاورزی منطقه به زمین زده شده است.

وی افزود: این ایستگاه دارای پنج کیلومتر طول خط انتقال، شش الکتروپمپ است که برای آبی کردن 200 هکتار برای تولید محصولات زراعی و باغی در نظر گرفته شده است.

استاندار لرستان عنوان کرد: 20 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات سفر ریاست‌جمهوری، به لرستان و ایستگاه پمپاژ آمیران معمولان پلدختر اختصاص یافته است که بر اساس آن پیش‌بینی می‌شود کار اجرایی این ایستگاه در هفته دولت پایان یابد.

وی تصریح کرد: در صورت بهره‌برداری از این ایستگاه و تبدیل اراضی دیم منطقه به آبی، تولید محصولات زراعی و باغی افزایش می‌یابد و به صورت مستقیم برای 100 نفر شغل ایجاد می‌شود.

جاده دولت ریاست جمهوری زمین کشاورزی مشکلات لرستان ایستگاه پلدختر پمپاژ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر