کد خبر: 269745 A

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان خبر داد:

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان گفت: در نوروز امسال ۶ میلیون و ۲۵۸ هزار تردد با دوربین‌ها ثبت شد که افزایش ۸ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، علی رحمتی، مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان امروزدر جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال گذشته شاهد افتتاح نوزدهمین مجتمع خدماتی در زنجان بودیم.

وی به فعالیت ستاد نوروزی تا (۱۵ فرودین) امسال اشاره کرد و افزود: در نوروز امسال شاهد افزایش ۸ درصدی تردد در جاده‌های استان بودیم.

این مقام مسئول با یاداوری اینکه ۶۰ درصد تردد مربوط به آزادراه زنجان- قزوین بود، ادامه داد: بر اساس آنچه دورین‌ها ثبت کرده‌اند، ۶ میلیون و ۲۵۸ هزار تردد در استان زنجان ثبت شده است.

رحمتی با اشاره به اینکه در کشور ۲۶۷ میلیون تردد گزارش شده است، افزود: ۲. ۳ درصد از این تردد‌ها مربوط به استان زنجان است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان ادامه داد: از لحاظ حجم تردد استان زنجان در رتبه سیزدهم کشور قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه ۱۳ درصد تردد‌ها در این ایام مربوط به خودروهای سنگین بود، افزود: ۷۸ درصد تردد‌ها نیز به خودروهای سبک تعلق دارد.

رحمتی با اشاره به اینکه در نوروز امسال ۹ هزار و ۷۸۹ سفر با ۹۶ هزار و ۴۹۵ مسافر جابه جا شدند، خاطرنشان کرد: نسبت به سال گذشته با کاهش ۴. ۷ درصدی سفر و کاهش ۱۳ درصدی مسافر روبه رو بودیم.

به گفته این مقام مسئول امسال ۵۹ دستگاه خودرو برای اعزام کاروان‌های راهیان نور با سپاه استان همکاری کردند.

حمل ونقل و پایانه ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر