کد خبر: 270869 A

معاون عربی،آفریقای وزارت امورخارجه، با حضرات آیات مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی و سبحانی از مراجع عظام تقلید در قم دیدار کرد.

به گزارش ایلنا٬ حسین امیر عبداللهیان، با حضرات آیات مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی و سبحانی از مراجع عظام تقلید در قم دیدار کرد و از رهنمودهای ایشان در خصوص موضوعات مهم منطقه‌ای به ویژه تحولات مربوط به یمن، عربستان، عراق، سوریه و بحرین بهره‌مند شد.

مراجع عظام تقلید در این دیدار‌ها، ضمن تشکر از زحمات وزیر امور خارجه و تیم مذاکره کننده هسته‌ای، اظهار امیدواری کردند که این مذاکرات با تامین کلیه حقوق برحق مردم ایران به نتیجه مطلوب برسد.

مبارزه با تکفیر و افراط‌گرایی، محکومیت تجاوز عربستان سعودی به یمن، ضرورت امدادرسانی سریع به آسیب‌دیدگان و توقف فوری حملات علیه مردم مظلوم یمن، مورد تاکید آیات عظام قرار گرفت.

ایشان، حمله به یمن را فاقد هرگونه توجیه حقوقی و شرعی دانسته و با انتقاد از سکوت شدید مجامع بین المللی در قبال ظلمهایی که در حق مردم مظلوم آن کشور جریان دارد، خواستار اقدام جدی درجهت پایان دادن به خونریزی‌ها و مقابله با نقشه‌های تفرقه افکنانه علیه مسلمانان در منطقه شده و همچنین با اشاره به حادثه اخیر فرودگاه جده و مسئولیت تامین امنیت کامل حجاج بیت ا... الحرام، بر ضرورت نظارت همه کشورهای اسلامی بر اداره حرمین شریفین تاکید کردند.

حقوق فرودگاه قم گلپایگانی وزیر امور خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر