کد خبر: 270901 A

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر:

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: جمع‎آوری متکدیان و سامان‎دهی آنان جز وظایف شورا نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، غلام‎رضا آقامیرزایی، در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خرم‎آباد در تشریح جزییات این خبر گفت: این مرکز با ظرفیت ۷۰ نفر برای نگهداری زنان معتاد متجاهر با امکانات لازم در خرم‎آباد راه‎اندازی شده و از اول فروردین سال‎جاری آغاز به کار کرده است.

وی خاطرنشان کرد: این مرکز و مرکز ماده ۱۶ آقایان، شبانه‎روزی آماده پذیرش معتادان متجاهر و ارائه خدمات به آنان هستند.

آقامیرزایی با اشاره به اینکه هر ماه یک دستور کار مشترک جهت طرح در جلسات شوراهای فرعی به فرمانداران استان اعلام خواهد شد، افزود: علاوه بر دستور کارهای شهرستان‎های تحت نظر فرمانداران، این دستور کار مشترک را هم لحاظ کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان اضافه کرد: دو دستور کار مهم، جمع‎آوری معتادین پرخطر و برخورد جدی با خرده‎فروشان مواد مخدر برای طرح در اولین جلسات شوراهای فرعی شهرستان‎‌ها در طول سال‎جاری اعلام شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: با هماهنگی‎های به‎عمل آمده با دستگاه‎های ذیربط، طرح جمع‎آوری معتادین متجاهر و کارتن‎خواب و همچنین متکدیان در سطح استان در دستور کار قرار گرفته و این طرح صرفاً مختص ایام نوروز نخواهد بود.

آقامیرزایی اضافه کرد: البته وظیفه جمع‎آوری متکدیان و سامان‎دهی آنان جز وظایف شورا نیست، اما چون تشخیص افراد معتاد فقط از طریق غربالگری امکان‎پذیر است، ترتیبی اتخاذ شده که تمامی این افراد توسط نیروی انتظامی و شهرداری جمع‎آوری و پس از غربالگری، معتادین به مراکز ماده ۱۶و متکدیان به مراکز تحت پوشش بهزیستی تحویل شوند.

وی تأکید کرد: تحت هیچ شرایطی در انجام وظایف‎مان کوتاه نخواهیم آمد و با همدلی و هم‌زبانی با مردم و مسئولان و انجام برنامه‎های هدفمند و مدون به سمت جامعه‎ای پاک و عاری از اعتیاد حرکت خواهیم کرد.

همچنین در این جلسه خجسته‎پور فرماندار خرم‎آباد بر جدیت و پیگیری اعضای جلسه تأکید کرد و گفت: تمام اعضا باید خود را پاسخ‎گو به افکار عمومی جامعه بدانند و امیدواریم با همدلی و همکاری دستگاه‎های ذیربط وی‌ترین شهر از وجود معتادین متجاهر پاکسازی شود.

جامعه زنان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر