کد خبر: 271849 A

در دیدار شهردار تبریز با رییس انجمن قطعه‌سازان سوئد تاکید شد؛

شهردار تبریز در دیدار با رییس انجمن قطعه‌سازان سوئد با اشاره به قابلیت‌های شهر تبریز در صنایع خودرویی گفت: بستر همکاری دو طرف، به خصوص در ارتقای ایمنی و کیفیت ناوگان حمل و نقل عمومی، فراهم است.

به گزارش ایلنا صادق نجفی در دیدار با «فریدریک سیدهال» اظهار داشت: برنامه‌های عمرانی شهر تبریز در کنار طرح‌های توسعه ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی، با محوریت تسهیل تردد، رفع گره‌های ترافیکی و تعدیل وضعیت آلودگی هوا پیش می‌رود.

وی افزود: بر این اساس، در کنار خرید و نوسازی ناوگان تاکسی‌رانی و اتوبوس‌رانی در دوره‌های مشخص، برنامه‌های ایجاد و توسعه ناوگان ریلی مترو و تراموای با مشارکت و همکاری فناوری‌های معتبر شرکت‌های خارجی مد نظر قرار گرفته‌است.

نجفی اظهار داشت: علی‌رغم تحریم‌های مستمر و ناجوانمردانه کشورهای مختلف علیه جمهوری اسلامی ایران، روند علمی و صنعتی ایران در سال‌های اخیر، پرنشاط و تاثیرگذار پیش رفته‌است.

وی با بیان این‌که با این حال، مصمم به تداوم همکاری با شرکت‌های معتبر بین‌المللی در زمینه توسعه و تجهیز زیرساخت‌ها و فناوری‌های حمل و‌نقل هستیم، متذکر شد: در این راستا، تجارب قطعه‌سازی سوئد، به خصوص در موضوع ایمنی، ارتقای کیفیت و زیبایی ناوگان عمومی، می‌تواند زمینه مستعدی برای همکاری با بخش‌های حمل‌و نقل تبریز باشد.

شهردار تبریز همچنین در سخنان آغازین خود با اشاره به پیشینه تمدنی و فرهنگی شهر تبریز گفت: تبریز از دیرباز، به واسطه استقرار در مسیر جاده ابریشم، دروازه ورود بسیاری از دستاوردهای علمی و صنعتی به کشور بوده‌ و از این رو، به «شهر اولین‌ها» شهرت دارد.

وی با بازار بزرگ و تاریخی تبریز و همچنین ایجاد اولین اتاق بازرگانی کشور در این شهر را نشان دهنده پیشینه و پشتوانه غنی این شهر در توسعه ارتباطات تجاری و اقتصادی عنوان کرد و گفت: حضور شرکت‌های تولید‌کننده قطعات و تجهیزات سوئد در نمایشگاه‌های سالانه خودروی تبریز، می‌تواند از جمله بسترهای همکاری دو طرفه باشد.

 «فریدریک سیدهال» رییس انجمن قطعه‌سازان سوئد نیز در این دیدار، با تقدیر از مهمان‌نوازی شهردار تبریز گفت: به جرات می‌توانم بگویم تصور چنین وضعیتی را در توسعه و پیشرفت کشور ایران و شهر تبریز نداشتم.

وی با اشاره به پیشینه علاقه خود به حضور در تبریز، اظهار داشت: ایران یک بازار بزرگ صنعتی و خودرویی است و همین موضوع، انگیزه گروه‌ها و شرکت‌های صنعتی را برای حضور موثر در کشور شما، افزایش می‌دهد.

رییس انجمن قطعه‌سازان سوئد با اشاره به فعالیت ۳۰۰ عضو فعال در این انجمن، متذکر شد: با توجه به برنامه‌های مدیریت شهری تبریز در توسعه ناوگان عمومی، آماده حضور و مشارکت در تجهیز زیرساخت‌های این بخش هستیم.

سوئد انجمن قطعه‌سازان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر