کد خبر: 271931 A

معاون امور توسعه و پیشگیری بهزیستی استان زنجان خبر داد:

معاون امور توسعه و پیشگیری بهزیستی استان زنجان گفت: برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم و سایر اختلالات بینایی کودکان 3تا6سال توسط بهزیستی استان زنجان انجام گردید و97درصد از کودکان مورد سنجش بینایی قرار گرفتند.

به گزارش ایلنا از زنجان , گل نساء آقا محمدی امروز سه شنبه (1اردیبهشت ) با اعلام این خبر گفت:بینایی 46هزار و 902کودک در گوشه گوشه استان زنجان با اجرای این برنامه مورد سنجش قرار گرفت.

معاون امور توسعه و پیشگیری بهزیستی استان زنجان افزود:از تعداد ذکر شده 42هزار و 538کودک سالم تشخیص داده شده و4هزار و364کودک مشکوک به تنبلی چشم مشخص شده اند.

وی با اشاره به ارجاع کودکان مشکوک به سطح دوم معاینات اظهار داشت:سطح دوم معاینات توسط اپتومتریست صورت می گیرد که پس از انجام معاینات دقیق کودکان مشکوک تنبلی چشم 984کودک تأیید گردیده است.

وی سطح سوم درمان را مراجعه به چشم پزشک اعلام نمود و ابراز داشت:65کودک به سطح سوم ارجاع داده شده اند که خوشبختانه درمان آنها انجام پذیرفته است.

آقا محمدی خاطر نشان کرد : کلیه مراحل درمان جهت کودکان رایگان بوده و130کودک نیز کمک هزینه خرید عینک دریافت نموده‌اند.

وی تصریح نمود:97درصد از کودکان زنجانی در سطح استان در9پایگاه دائم و344پایگاهغیر دائم که شامل پیش دبستانی ها،مهدهای کودک ،پایگاههای سلامت روان و مراکز بهداشتی درمانی است  معاینه شده اند.

این مقام مسئول از حضور 300مربی جهت معاینه کودکان در سطح اول خبر داد و افزود:6اپتومتریست نیز معاینات سطح دوم را انجام دادند.

گفتنی است با اجرای برنامه پیشگیری از تنبلی چشم 353کودک آمبلیوپ و 631کودک دارای سایر اختلالات بینایی شناسایی شده اند.

بهزیستی استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر