کد خبر: 271941 A

معاون وزارت آموزش و پرورش کشور:

معاون اداره امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش کشور، گفت: آگاهی‌بخشی به والدین باید به صورت جدی در دستور کار آموزش و پرورش قرار گیرد.

به گزارش خبرنگارایلنا از زنجان، محمد مصطفوی ظهر امروز (۱اردیبهشت) در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه معرفی مشاغل در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت برگزاری این نمایشگاه‌ها، اظهار داشت: برپایی نمایشگاه‌های معرفی مشاغل از جمله ابزارهای معرفی مشاغل به دانش‌آموزان است.

مصطفوی، حضور کارآفرینان در نمایشگاه مشاغل را از راهکارهای معرفی مشاغل خواند و افزود: نهادهای موثر در مشاغل از جمله سازمان فنی‌ و‌ حرفه‌ای باید در جهت‌گیری‌های مشاوره‌ای آموزش و پرورش این نهاد را یاری کند.

معاون اداره امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اقدامات آموزش و پرورش در زمینه آموزش‌ها می‌تواند موجب ترغیب دانش‌آموزان شود، تاکید کرد: آگاهی‌بخشی به والدین باید به صورت جدی در دستور کار آموزش و پرورش قرار گیرد.

مصطفوی با اشاره به لزوم نیازسنجی مشاوره‌ای در هر استان تاکید کرد: در هر استانی باید با توجه به نیازهای شغلی منطقه‌ آموزش‌ به دانش‌آموزان ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه وضعیت کنونی مشاوره در مدارس مطلوب است، ادامه داد: با تشکیل کمیته هدایت تحصیلی و حرفه‌ای دانش‌آموزان امکان بهبود وضعیت‌ مشاوره‌ در استان‌ها فراهم می‌شود.

معاون اداره امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش نگاه مشاوره‌ای را نگاهی جامع دانست و اضافه کرد: نهاد آموزش و پرورش به تنهایی قادر به ارائه مشاوره جامع به دانش‌آموزان نیست.

این مسئول با قدردانی از همکاری مطلوب وزارت کار، تعاون و امور اجتماعی با وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: باید نهادهای مختلف با آموزش و پرورش در زمینه ارائه راهکارهای مشاوره تحصیلی همکاری داشته باشند

آموزش و پرورش استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر